مدیرکل بنیادشهیدگلستان: یادواره شهدا، جای بهره برداری سیاسی و حزبی نیست


به گزارش روز سه شنبه ایرنا، علی اصغر فاضلی در نشست خبری با رسانه های استان اظهار کرد: باید در انتخاب سخنرانان این گونه مراسم نیز دقت شود.
وی بیان کرد: در برخی از یادواره های شهدای استان سخنرانان به جای بیان ویژگی ها و رشادت های شهیدان و تبیین فرهنگ ناب دفاع مقدس، دیدگاه های سیاسی و حزبی خود را مطرح می کنند که این رفتارها ، مورد قبول و پذیرش نیست.
مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران گلستان افزود: مطالعه وصیت نامه های شهدا نشان می دهد که حتی در یک مورد هم اشاره ای به یک توصیه سیاسی نشده و بخش عمده توصیه های شهدا مربوط به پیروی از ولایت، رعایت حجاب و مانند آن است.
وی در ادامه به پیگیری وضعیت فرزندان شهدا و ایثارگران اشاره کرد و گفت: اشتغال از موضوعات مهم و دغدغه همیشگی خانواده های شهدا است که تلاش شد با اجرای برخی سیاست ها و همچنین کمک به توانمندشدن هر چه بیشتر فرزندان شهدا و ایثارگران ، این دغدغه را تا حد امکان کاهش دهیم.
فاضلی اظهار کرد: قانون الزام اختصاص ۲۵ درصد سهم اشتغال ادارات دولتی به فرزندان شاهد و ایثارگر موجب کاهش بیکاران این بخش شده است، اما با این وجود هنوز ۲ هزار و ۳۰۰ نفر از فرزندان شهیدان و ایثارگران با درصد جانبازی بالای ۲۵ درصد بیکار هستند.
وی اضافه کرد: بسیاری از بیکاران این بخش، دانش آموخته دانشگاه بوده و تخصص های لازم را برای اشتغال فراگرفته اند.
فاضلی با تاکید بر علم آموزی فرزندان شهدا، افزود: ۲ هزار و ۵۱ نفر از فرزندان شهید و ایثارگر استان در مقطع کاردانی، ۲ هزار و ۸۷۴ نفر در مقطع کارشناسی، ۳۱۶ نفر در مقطع کارشناسی ارشد دانش آموخته شدهاند و ۸۵ نفر پزشک، ۹ پزشک متخصص و ۱۳ نفر دارای دکترای PHD هستند.
وی ادامه داد: علاوه بر آن ۷۷ نفر از یادگاران شهدا و ایثارگران در هیات علمی دانشگاه ها مشغول فعالیت و ارائه خدمت هستند.
فاضلی به برگزاری اجلاسیه بزرگ شهدای استان گلستان نیز اشاره کرد و گفت: دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران، انتشار ۱۰ هزار جلد کتاب با موضوع زندگی نامه شهدا و ایثارگران و برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی از جمله اقدامات بنیاد شهید گلستان در راستای برگزاری هر چه باشکوه تر این برنامه است.
۳۰۹۱ /۱۶۴۸
خبرنگار : میثم محسنی ** انتشار : پری سالارنیا

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا