;
آخرین اخبار

مراسم بزرگداشت دو شهید مرکز مین زدایی کشور برگزار شد

به گزارش برنا، به نقل از وزارت دفاع، حجت الاسلام آقاجانپور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در این مراسم با تسلیت و تعزیتِ مصیبت بزرگ عالم( شهادت امام حسین(ع) و یاران با وفایش) و همچنین تسلیت دو شهید تازه از دست رفته مرکز مین زدایی کشور اظهارداشت: در آیات متعدد از جمله آیه ۳۴ سوره اعراف فَإِذَا جَاءَ أَجَلُهُمْ لَا یَسْتَأْخِرُونَ سَاعَهً ۖ وَلَا یَسْتَقْدِمُونَ در مورد حق بودن مرگ تأکید شده است.

وی افزود: انسان نمى تواند این واقعیت را منکر شود و سرانجام  مرگ هر موجود زنده ای فرا خواهد رسید.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع گفت: توجه به حقانیت مرگ، هشدارى است براى همه انسان ها که بیشتر و بهتر بیندیشند، و از راهى که در پیش دارند با خبر شوند، و خود را براى آن آماده سازند.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) نیز طعم مرگ راچشید و پیامبران قبل و امامان بعد از او نیز طعم مرگ را چشیدند گفت: هیچ راه گریزی از مرگ وجود ندارد و این یک سنت تردید ناپذیر پرورگار عالم است.

حجت الاسلام آقاجانپور با اشاره به آمار فوت ناشی از بیماری کرونا در عصر حاضر گفت: چندی قبل، فوت عزیزان و به خصوص جوانان بسیار تعجب برانگیز بود و باور عمومی بر این بود که فرد می بایست در سنین پیری دعوت حق را لبیک گوید؛ اما حقیقت مرگ این پیام را داده است که در هر سنی و در هر شرایطی سفیر مرگ به سراغ ما خواهد آمد و باید همواره برای عبور از این دنیای فانی آماده باشیم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، حضور در تشییع جنازه و خاکسپاری را هشدار و واقعیتی بازدارنده عنوان کرد که انسان های غافل، دنیا طلب، مادی گرا، منصب طلب و …. را می تواند بیدار و هشیار تر نسبت به واقعیت های زندگی کند.

حجت الاسلام آقاجانپور با اشاره به آیه أَیْنَمَا تَکُونُوا یُدْرِکْکُمُ الْمَوْتُ وَلَوْ کُنْتُمْ فِی بُرُوجٍ مُشَیَّدَهٍ» اظهار داشت:  خداوند در این آیه به صراحت ی فرماید: هر جا باشید مرگ سراغتان می‌آید ولو در برجهای محکم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع  با اشاره به آیه ی «قُلْ لَنْ یَنْفَعَکُمُ الْفِرَارُ إِنْ فَرَرْتُمْ مِنَ الْمَوْتِ أَوِ الْقَتْلِ» با این مضمون که فرار فایده ندارد؛ مرگ آن گاه که اجل‌تان برسد، به سراغ‌تان خواهد آمد اظهار داشت: در برابر این واقعیت گریزناپذیر دو حالت است. یکی حالت کسانی است که مرگ به سراغشان می‌آید و این مرگ، مرگ غیرانتخابی است؛  این مرگ ممکن است خوب یا بد باشد و مرگی عادی است. این پیمانه زندگی وقتی تمام شد، مرگ سراغ کسی که باید، می‌آید و انتخابی هم در آن نیست؛ اما حالت دوم مرگ برای کسانی است که به استقبال مرگ می‌روند که مرگ انتخابی و نام آن شهادت است. شهادت یعنی مرگ انتخابی برای اعتلای کلمه اللّه.

وی در همین زمینه افزود: شهدای گرامی ما از جمله  شهدای دفاع مقدس، شهدای دفاع از حرم، شهدای امنیت و دیگر شهیدان، صاحبان مرگ انتخابی‌اند. آنهایی که هشت سال دفاع مقدس را دیدند، شبهای عملیات را دیدند، درست در نظرشان مجسم می‌شود مرگ انتخابی یعنی چه. سیدالشهدا و یارانش همگی شهادت و مرگ خونین را انتخاب کردند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با اشاره به یکی از تفاوت های مرگ انتخابی و غیر انتخابی گفت: در مرگهای غیرانتخابی، آن کسی که اجل به سراغش می‌آید، به او میت و مرده می گویند؛ اما خداوند راجع به آنهایی که مرگ انتخابی و شهادت دارند، می‌گوید به اینها مرده نگویید، اینها زنده‌اند. «وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ یُقْتَلُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْیَاءٌ وَلَکِنْ لَا تَشْعُرُونَ»

وی با اشاره به شهادت دو تن از جوانان مرکز مین زدایی گفت: کسانی که در نیروهای مسلح از اسلام، قرآن ملت و کشور دفاع می کنند مرگشان نیز انتخاب آگاهانه است چرا که که لباس به تن کرده اند و آماده جانفشانی هستند.

حجت الاسلام آقاجانپور با بیان اینکه حدود ۴ میلیون هکتار از اراضی کشور آلوده به مین و بمب های  عمل نکرده بود که با جانفشانی عزیزان ما در وزارت دفاع و با همکاری نیروهای مسلح نسبت به پاکسازی بخش اعظمی از این مناطق اقدام شد گفت:  شهیدان سید مهدی جوادی و علی اکبری برای پاکسازی زمین هایی  که مردم می خواستند در آن زراعت کنند جان خود را از دست دادند و به فوج عظمی شهادت رسیدند.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا