مرز پاکستان،پرهزینه ترین مرزکشور/کشف ۲۹ تن مواد مخدر در چهار ماه

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار قاسم رضایی در حاشیه مراسم تکریم و معارفه فرماندهان قدیم و جدید مرزبانی آذربایجان شرقی، از مردم این خطه به عنوان قهرمان و از مرزنشینان آن به عنوان مرزبانان غیور میهن اسلامی در طول تاریخ یاد کرد و گفت: قدردان مرزنشینان هستیم و خود را از آنها جدا نمی‌دانیم چراکه همیشه در روزهای سخت به ما کمک کردند.

وی، یکی از مشکلات کنونی مرزها را عدم آگاهی مرزنشینان از قوانین مرزی عنوان کرد و گفت: تردد غیرقانونی مرزی، جرم است و مرزنشینان بایستی به قوانین این حوزه اشرافیت کامل داشته باشند؛ ما مجری قانون هستیم و مطابق آن عمل می کنیم.


این مقام ارشد مرزبانی ناجا ادامه داد: مطابق قانون، قسمت‌هایی برای عبور کوله‌بران تعیین و نوع کالاها و زمان مجاز ترددها نیز مشخص شده که این نوع حمل بار، کوله‌بری می باشد که مشخص و قابل‌کنترل است، اما متاسفانه برخی از این موضوع سوءاستفاده می‌کنند و از مناطق ممنوعه با بار و چهار پا عبور می‌کنند؛ قانون به ما اجازه نمی‌دهد که با اینها مماشات کنیم.


فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه مناطق مرزی کشور، آماده هرگونه سرمایه گذاری است، ادامه داد: اگر امنیت نباشد، هیچ‌کدام از سرمایه‌گذاری‌ها در کشور به نتیجه نمی‌رسد؛ توسعه و پیشرفت در عرصه های مختلف در سایه امنیت به وجود می آید. 


سردار رضایی تصریح کرد: علیرغم فتنه های عناصر تکفیری در منطقه و نیز ناامنی در کشورهای همسایه، مرزهای میهن اسلامی با تلاش جهاد گونه مرزبانان و سایر نیروهای مسلح ، امن و دارای امنیت پایدار است به گونه ای که تمام مناطق مرزی کشور آماده سرمایه گذاری است.


وی به شرایط سخت خدمت مرزبانان و تحمل گرمای ۵۰ درجه ای و سرمای ۳۰ درجه زیر صفر توسط مرزبانان اشاره و خاطر نشان کرد: افتخار می کنیم، مرزبانان ادامه دهندگان راه رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس در حفظ کیان حریم اسلامی در شرایط سخت خدمت می کنند و مورد عنایات حضرت حق هستند.


به گفته این مقام ارشد مرزبانی ناجا، در چهار ماهه اول امسال، ۲۹ تن انواع مواد مخدر توسط مرزبانان در درگیری با سوداگران مرگ کشف شده است. 


سردار رضایی از مرز مشترک با پاکستان که ۹۷۰ کیلومتر طول دارد، به عنوان پرهزینه ترین مرز کشور نام برد و گفت: این مرز، تقریبا یک طرفه مدیریت می شود؛ از سوی دیگر مرزهای شمالی از وضعیت نسبتا مطلوبی برخوردار است و در این مرزها، مشکلی نداریم.


فرمانده مرزبانی ناجا خاطرنشان کرد: برنامه‌ها و اهدافی در راستای ارتقاء مرزبانان داشتیم که در سطح ستاد کل اقدامات خوبی انجام شد با بخشی از دولت و نمایندگان در تعامل هستیم که برنامه خوبی در برنامه ۵ساله برای مرزبانان تبیین شود، از جمله ساخت خانه‌های سازمانی که سال گذشته پیگیری و برای آنها منابعی در نظر گرفته شد؛  بهبود معیشت و مزایای مرزبانان هم درخواست جدی ماست.


وی درباره پیگیری وضعیت سرباز ربوده‌ شده درحادثه میر جاوه، گفت: ما پیگیری‌ها را ادامه دادیم اما هنوز پاسخی داده نشده و نتوانستیم او را برگردانیم؛ در سفری که به پاکستان داشتیم من از نخست‌وزیر پاکستان این موضوع را مطالبه کردم و او هم دستور داد که این موضوع پیگیری شود.


سردار رضایی در خاتمه از خبرنگاران به عنوان بسترسازان امنیت نام برد و گفت: رسانه ها از طرفی مطالبات ما از مردم را به آنها می‌رسانند و از طرف آنها برای ما بسترسازی می‌کنند.


در پایان مراسم تکریم و معارفه فرماندهان قدیم وجدید فرماندهی مرزبانی آذربایجان شرقی، سرهنگ علی طاهری به عنوان فرمانده جدیدمعرفی و از خدمات و تلاش سرهنگ محمد علی بختیاری تجلیل شد

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا