;

معیار اخلاقی بودن یک جامعه، میزان توجه افراد به اقشار محروم است

به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی در مراسم افطار سازمان بهزیستی با خیرین در شیرخوارگاه آمنه با بیان اینکه معیار انسانی و اخلاقی بودن یک جامعه، میزان توجه افراد به اقشار محروم و ضعیف جامعه است، گفت: امروز نیازمند جنبش عظیم مددکاری هستیم و مدخل این جنبش باید بهزیستی باشد تا ضمن اینکه شاهد شکل‌گیری گفتگوی اجتماعی باشیم، بهزیستی را به بطن خانه وارد کنیم.

وزیر تعاون،  کار و رفاه اجتماعی در این مراسم با اشاره به مقوله نابرابری در همه جوامع، گفت: در نابرابری جوامع غنی و فقیر، زندگی راحت و سخت و … شکل می گیرد؛ این در حالی است که معیار انسانی و اخلاقی بودن یک جامعه، میزان توجه افراد به اقشار محروم و ضعیف جامعه است.

وزیر تعاون،  کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امروز نیازمند جنبش عظیم مددکاری هستیم، در پایان یادآور شد: مدخل این جنبش باید بهزیستی باشد تا ضمن شکل‌گیری گفتگوی اجتماعی، بتوانیم بهزیستی را به بطن خانه وارد کنیم.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در این نوع از نابرابری خشن، کودکان معصومی هستند که در آنچه برایشان بوجود آمده نقشی ندارند گفت: کودکانی که معلول بدنیا می آیند و یا کودکانی که بدون پدر و مادر زندگی می‌کنند در مسیری قرار می‌گیرند که اگر ما و خیرین نباشیم آنها نابرابری‌های وحشتناکی را تحمل خواهند کرد.

وی ادامه داد: اینجا جمع شدیم تا اجازه ندهیم این کودکان گرفتار فرصت‌های نابرابر اجتماعی شوند. ما باید پدر و مادر اینها باشیم. معتقدم ملاک انسانی و اخلاقی بودن یک جامعه به میزان توجه آن به گروه‌های با فرصت نابرابر بستگی دارد.

 

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 3 =

دکمه بازگشت به بالا