مقررات وظیفه عمومی آزمون نیمه متمرکز دوره‌های پردیس خودگردان دانشگاه‌ها

فارس نوشت:

مقررات وظیفه عمومی آزمون نیمه متمرکز دوره‌های پردیس خودگردان دانشگاه‌ها در مقطع دکتری اعلام شد.

بر اساس اعلام رسمی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی داوطلب مرد لازم است به هنگام پذیرش در دانشگاه (قبولی قطعی و ثبت‌نام) باید کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دائم (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص) داشته باشد.

براساس این گزارش، متولدین ۱۳۵۲ و قبل از آن باید پس از اعلام قبولی و در زمان ثبت‌نام کارت معافیت دائم (معافیت سنی عنایت مقام معظم رهبری) را ارائه کنند.

افرادی که تاریخ اعزام به خدمت آنان قبل از اعلام قبولی دانشگاه است باید در تاریخ مقرر مندرج در برگ اعزام به خدمت اعزام شوند. بدیهی است در صورت قبولی در دانشگاه و دارا بودن سایر شرایط و ضوابط برای ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد، در غیر اینصورت غایب محسوب شده و مجاز به ادامه تحصیل نخواهند شد.

طلاب علوم دینی دارای مدرک کارشناسی ارشد و دارای معافیت تحصیلی حوزه در صورتی که مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و یا اصفهان تأیید کند که طلبه قادر است ضمن اشتغال به تحصیل در حوزه به موازات آن در دانشگاه نیز تحصیل کند یا با همان معافیت تحصیلی حوزه اشتغال به تحصیل وی در دانشگاه بلامانع است.

بدیهی است هر موقع حوزه علمیه معافیت تحصیلی طلبه‌ای را لغو یا خاتمه‌یافته اعلام کند ادامه تحصیل وی در دانشگاه منوط به اجازه سازمان وظیفه عمومی و صدور معافیت تحصیلی است.

این گونه دانشجویان برای ثبت‌نام در هر ترم تحصیلی باید موافقتنامه حوزه علمیه مربوطه را ارائه دهند.

کارکنان وظیفه‌ای که خدمت آنان تا ۳۱ شهریور با ۳۰ بهمن امسال به اتمام می‌رسد مجاز به شرکت در آزمون هستند لیکن باید پس از قبولی در موقع ثبت‌نام در دانشگاه گواهی یا کارت پایان خدمت ارائه دهند.

براساس این گزارش، دانشجویان انصرافی دانشگاه‌ها در صورتی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی انصراف داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا در زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یکسال سپری نشده باشد مضافا مشروط به اینکه قبلا (از ۲۲ آبان سال ۹۰ به بعد) از امتیاز یک بار انصراف استفاده نکرده باشند.

مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نیستند و درصورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه معافیت تحصیلی برای آنان صادر نمی‌شود و دانشگاه‌ها مجاز به ثبت‌نام از آنان نیستند.

دانشجویان اخراجی دانشگاه‌ها تا پایان خدمت دوره ضرورت یا اخذ معافیت دائم مجاز به ادامه تحصیل نیستند و همچنین فارغ‌التحصیلان دوره دکتری نیز مجاز به تحصیل مجدد در این مقطع نیستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا