;
آخرین اخبار

مقصود رهبری این بود که نمایندگان برای ورود به عرصه مدیریت و پست‌ها سر و دست نشکنند/ در بخش توزیع عادلانه کشور به کج راهه رفتیم/ بسیاری از امکانات را با عناوین مختلف دست عده خاصی سپردیم

«محمدتقی نقد علی»، نماینده مردم خمینی شهر در مجلس، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا در رابطه با “اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب”گفت: این بیانیه چیزی ورای اهداف اولیه انقلاب اسلامی نیست، اهدافی همانند عدالت، فساد ستیزی، رفع تبعیض، توسعه علمی، ارتقاء و تعالی معنوی مردم که تمام این موارد در این بیانیه آمده است و علی القاعده از ابتدای انقلاب با همین اهداف شهید داده ایم و مبارزه کردیم هر چند که در مقاطعی از این اهداف دور شدیم اما اکنون که دولت انقلابی روی کار آمده و مجلس هم همراه این دولت است، کوتاهی در برنامه ریزی برای پیشبرد اهداف عالیه انقلاب که در این بیانیه آمده است به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

او در ادامه بیان کرد: در سالهای اخیر در بخش توزیع عادلانه کشور به کج راهه رفتیم و بسیاری از امکانات را با عناوین مختلف تحت عنوان خصوصی سازی و اعتمادسازی دست عده خاصی سپردیم. فلذا قاعدتا مجلس باید در عرصه قانونگذاری و تحقق این اهداف و وظیفه نظارتی به جد و جدی تر از گذشته ورود پیدا کند کما اینکه تا الان هم به این گونه بوده است یعنی قانونگذاری هایی که می شود در همین راستا است و دولت هم باید در عزل و نصب ها و در تصمیم گیری ها و مدیریت ها همین اهداف را دنبال کند. 

عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس مطرح کرد: مجلس و دولت به عنوان دو نهاد تاثیرگذار برای ارائه راه حل و وفاق نظرها نیازمند جلسات مشترک هستند آن هم نه جلسات محدود و به تعداد کم، بلکه مکرر نیازمند جلسات هستیم. حالا یک بخشی از این جلسات در قالب کمیسیون های تخصصی باید اتفاق بیفتد و یک بخش هم در صحن علنی چه بصورت جلسات علنی و یا ترجیحا بصورت جلسات غیرعلنی. بایستی واقعیات بودجه ای و واقعیات امکانات و ظرفیت های کشور را با هم مرور کنیم، الحمدالله جلساتی که با قوه قضائیه اتفاق می افتد در همین راستا است، کمیسیون قضائی که خود من عضو آن هستم چند روز قبل جلسه ای با حجت الاسلام اژه ای برگزار کرد و بر همین مبنا تاکید و مقرر شد تا راهکار تعامل و راهکار گره گشایی از مشکلات و راه تغییر و مبارزه با فساد را به این قوه بدهیم. نشست هایی با معاونت های مربوطه داشته باشیم، منتظریم یک مقدار دولت سامانی بگیرد و احیانا تغییرات معاونتی در وزارتخانه ها اتفاق بیفتد و سپس اکثر جلسات شروع خواهد شد.

نقدعلی در خصوص استعفای نمایندگان و حضور در مسئولیت های دیگر مطرح کرد: در هر مسئولیتی باید سرباز و خدمتگذار مردم باشیم. اگر واقعا نماینده ای جایگاهی غیر از مجلس برایش مشخص و مبرهن شد که اثرگذارتر است و گزینه جایگزینی برای او نیست یقینا عقلا و شرعا مقتضای کار این است که در آن مکان حضور پیدا کند. امروز هم ما می بینیم که بعضی از نمایندگان به عدد معدودی شاید کمتر از انگشتان یک دست به عنوان وزیر یا مسئول سازمان به دولت فراخوانده شدند. علی القاعده مجلس هم با دید باز جایگاه آن شخص را بررسی کرده و نظر مثبت خودش را بیان می کند، هدف خدمتگذاری است بحمداله نمایندگان فرهیخته زیادی در مجلس هستند که خلا وجود آن نمایندگان را پر می کنند.

او افزود:  رهبری در بیانات خود به این مهم اشاره داشتند که نمایندگان خودشان سر و دست نشکنند برای ورود به عرصه مدیریت و پست ها و حضور نمایندگان در دولت و سایر پست ها با بیان رهبری منافاتی ندارد. مقام معظم رهبری نهی فرمودند که شخص خودش نقشه ای را ترسیم نکند و هدف گذاری کند برای رسیدن به جایگاه اجرایی، این فرق می کند با کسی که خودش مشغول انجام وظیفه در مجلس است اما بر اساس تشخیصی که از قوه مجریه و دیگر نهادها داده شده است او را مناسب یک پست و یا جایگاهی ببینند و تقاضا بکنند و ایشان حسب انجام وظیفه از مجلس، استعفا بدهد.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا