مناطق محروم، اولویت تامین اجتماعی در تاسیس مراکز درمانی/ احداث ١۶ بیمارستان طی ۲ سال

بیمارستان به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، مهدی درخشان گفت: هم اکنون ٧۶ بیمارستان تامین اجتماعی و ٢٨٩ کلینیک تامین اجتماعی در سراسر کشور فعالیت می‌کنند و به بیمه شدگان تحت پوشش این سازمان خدمات ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به نهضت نوسازی، بهسازی و ارتقای هتلینگ مراکز درمانی تامین اجتماعی در سال‌های اخیر، اضافه کرد: از نظر آماری طی چهار سال گذشته کل مراکز افتتاح یا کلنگ زنی شده و همچنین تجهیزات بیمارستانی و درمانی اختصاص یافته در این سازمان معادل کل طرح‌هایی بوده که ١٠ سال قبل از این اجرا شده اند.

درخشان همچنین نوسازی ناوگان آمبولانس این سازمان را از دیگر فعالیت‌های سال‌های اخیر اعلام کرد و ادامه داد: طی چهارسال اخیر ١٠٠ دستگاه آمبولانس این سازمان نوسازی و یکصد دستگاه آمبولانس جدید نیز خریداری شد که چنین اتفاقی در حدود ٢ دهه گذشته بی سابقه بود است.

وی افزود: تنها پنج درصد منابع تامین اجتماعی از طریق سرمایه گذاری‌های آن و ٩۵ درصد منابع از طریق دریافت حق بیمه از سوی بیمه شگان است که در بخش عمده آن دولت کارفرما است.

درخشان خاطرنشان کرد: با لایحه دولت و همت مجلس شورای اسلامی، برنامه ششم توسعه دولت را موظف کرد در طی پنج سال اجرای برنامه به تدریج تمام بدهی‌های خود به سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کند.

وی اظهارکرد: درهمین سال جاری نیز در بودجه کشور مصوب شد تا ١٠ هزار میلیارد ریال از مطالبات سازمان تامین اجتماعی توسط دولت پرداخت شود.

انتهای پیام/ 

منبع: خبرگزاری میزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا