;
انتظامی

مهارت آموزی سربازان اولویت نیروهای مسلح


به گزارش سایت نظام وظیفه به نقل از مهر، سردار ، مشاور عالی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان در ارتباط با برنامه روی خط خبر گفت: یکی از ارکان دفاعی و امنیتی کشور است و سربازان مدافعان امنیت کشور هستند از این رو یکی از اولویت‌های نیروهای مسلح توانمند سازی سربازان برای آمادگی بازار کار و اشتغال است.

کمالی افزود: در این راستان قرارگاهی تحت عنوان ” قرارگاه مرکزی مهارت آموزی ” در ستاد کل نیروهای مسلح تشکیل شده است که مشابه آن در همه نیروهای مسلح از جمله ارتش، سپاه، ناجا، و وزارت دفاع تشکیل شده است.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان گفت: این قرارگاه با همکاری نیروهای مسلح و سازمان‌هایی همچون وزارت کار، سازمان فنی و حرفه‌ای، وزارت آموزش و پرورش، وزارت جهاد کشاورزی، و سایر وزارتخانه‌هایی که به نحوی با مسئله مهارت آموزی جوانان ارتباط دارند تشکیل شده است.

کمالی افزود: در این قرارگاه ساز و کاری بر اساس یک نقشه راه تعیین شده است که این نقشه راه در ۱۵ لایه پیش بینی شده است و دارای ۵۴ شاخص و ۲۰۰ برنامه است تا از این طریق سربازان علاوه بر بحث دفاعی و امنیتی در دوران سربازی مهارت و کاری را نیز بیاموزند.


منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

دکمه بازگشت به بالا