میانگین عمرمدیریتی در شهرداری سنندج کمتر از دو سال است

به گزارش خبرنگارمهر، شهردارسنندج دوشنبه شب در نشستی با خبرنگاران رسانه های گروهی استان در سنندج که حدود سه ساعت به طول انجامید به سوالات خبرنگاران در حوزه های مختلف کاری پاسخ داد.

از آنجا که این روزها یکی از موضوعاتی که در محافل مختلف از جمله فضای مجازی به ویژه گروه های تلگرامی مطرح و مورد بحث و گفت وگو قرار می گیرد، مربوط به انتخاب شهردار جدید و یا ابقای شهردار کنونی شهر سنندج است لذا این مهم یکی از سوالات خبرنگاران در این نشست بود.


در اکثر نشست های خبری اهالی رسانه با شهرداران اسبق و کنونی شهر سنندج تعدادی از سوالات به دلیل اهمیت آنها همواره تکرار می شود و نمونه آن  موضوع استخدام غیرقانونی و تحمیل نیروهای جدید بر بدنه شهرداری است.


از دیگر سوالات خبرنگاران مربوط به میزان بدهکاری شهرداری و مطالبات این نهاد از اشخاص حقیقی و حقوقی بود.


اکثر خبرنگاران حاضر در این نشست در ابتدای طرح سوالات خود از عملکرد شهردار سنندج در طول ۱۷ ماهی که مدیریت شهر را برعهده داشته با توجه به رضایتمندی بسیاری از شهروندان در اتمام پروژه های نیمه تمام سطح شهر، تشکر کردند و همچنین از تعامل و همکاری وارتباط مطلوب روابط عمومی این نهاد با رسانه ها نیز تقدیر کردند.


میانگین عمر مدیریتی شهرداران در سنندج کمتر از دو سال است


شهردار سنندج در این نشست با بیان اینکه قضاوت عملکرد من باید براساس ۱۷ ماه باشد، گفت: یکی از مهمترین مباحث در مدیریت شهری وجود ثبات مدیریتی است که این مهم لازمه رشد و تعالی شهر در ابعاد مختلف است.


منوچهر فخری با اشاره به اینکه میانگین عمر مدیریتی شهرداران درسنندج کمتر از دو سال بوده است، بیان کرد: قطعا این بی ثباتی در مدیریت شهری ضعف بزرگی است چرا که به محض اینکه شهردار با مسائل و مشکلات موجود آشنایی کامل پیدا می کند عزل می شود.


وی با اشاره به اینکه در ابتدای شروع بکار خود در شهرداری، این نهاد ۱۶ میلیاردتومان بابت حقوق و مزایا به کارکنانش بدهکار بود. اظهارداشت: در این ۱۷ ماهی که مسئولیت شهرداری سنندج را برعهده داشتم فقط مدیریت بحران کردم.


شهرداران جدید در جامعه ما ادامه دهنده راه شهرداران سابق نیستند


وی ادامه داد: مشکلی که در مدیریت شهری موجود در جامعه ما وجود دارد این است که دارای سیستم نظامندی نیست و همین موجب شده که شهرداری ها ما سلیقه محور باشند.


شهردار سنندج افزود: وقتی که مدیریت شهری سیستمی باشد در صورت عزل شهردار، شهردار جدید اقدام به ادامه کار شهردار قبلی می کند.


فخری عنوان کرد: متاسفانه چون چنین سیستمی بر مدیریت شهری ما حاکم نیست شهرداران جدید همواره کار خود را از صفر شروع می کنند و گاها بسیاری از آنها توجهی به تکمیل پروژه های نیمه تمام نمی کنند و آنها را رها کرده واقدام به آغاز اجرای پروژه جدید می کنند.


وی با بیان اینکه براساس تجربیاتی که در مدیریت شهری داشتم تکمیل پروژه های نیمه تمام را در اولویت برنامه های خود قرار دادم، اظهارداشت: پروژه تقاطع غیرهمسطح کوسه هجیج که در ظرف مدت ۶ سال تنها ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت در مدت ۶ ماه با برنامه زمانبندی شده توانستیم آن را به اتمام رسانده و افتتاح کنیم.


وی از دیگر پروژه های نیمه تمامی که با خرد وهمکاری جمعی به اتمام رسیده  را تونل انقلاب سنندج ذکر کرد و افزود: پروژه تونل انقلاب در زمان تحویل ۷۳ درصد و پارکینک طبقاتی هم ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشتند که خوشبختانه این دو پروژه نیز به بهره برداری رسید.


شهردار سنندج با طرح این سوال که پروژه های نیمه تمام چه میزان هزینه بر مردم تحمیل کرده ومی کنند، عنوان کرد:  بی شک پروژه های نیمه تمامی هم چون تقاطع  غیرهمسطح کوسه هجیج و تونل انقلاب و غیره اگر یک سال قبل افتتاح می شد ۲۰ درصد هزینه تکمیل آن کمتر بود.


جمع کردن بازار تاناکورای سنندج ظرف ۴۸ ساعت


فخری بیان کرد: معقتدم در سیستم نظام مدیریتی ما اگر هر مدیری را به دلیل فرصت های ازدست رفته زمان مدیریتش محاکمه کنند و از او توضیح بخواهند بسیاری از مشکلات و مسائل ما حل خواهد شد.


وی ادامه داد: تاناکورا و سدمعبر در زمان مدیریت من در شهرداری ایجادنشده و این دو معضل سال هاست در این شهر وجود دارد.


وی افزود: دربازار تاناکورای سنندج اقدام به تصرف و اشغال پیاده روها کردند، اگر شرایط فراهم شود ظرف مدت ۴۸ ساعت پیاده روها را آزاد و تاناکورا را جمع می کنیم چراکه آنها به حق مردم تعدی کردند.


شهردار سنندج اضافه کرد: بیش از ۵۰ مغازه که خلاف قوانین و در ملک دولتی احداث شده بود را تخریب کردیم.


فخری برای ساماندهی دستفروشان هم برنامه داریم، اظهارداشت: معتقدم اگر شهرداری با مشکلات ومسائلی مواجه است باید با برنامه پیش رود تا براین مسائل فائق آید.


وی عنوان کرد: ایجاد وتعریف روز بازار از جمله برنامه های ما برای ساماندهی دستفروشان در سطح شهرسنندج است.


استخدام قهرمانان ورزشی در شهرداری سنندج


وی با اشاره به اینکه باشگاه ورزشی شهرداری ۲۰۰ میلیون تومان بدهی دارد، گفت: که با اقداماتی که انجام شده به زودی این بدهی پرداخت می شود و نامه ای هم به وزارت کشور در ارتباط با راه اندازی مجدد این باشگاه ارسال کردیم.


شهردارسنندج عنوان کرد: جوانانی که در مسابقات جهانی، آسیایی و المپیک مدال کسب می کنند اجازه داده شود که در شهرداری جذب شوند و به این قهرمانان جوایز نفیسی هم چون خودرو و یک قطعه زمین اهدا شود.


فخری تعداد نیروهای شاغل در شهرداری را ۲ هزار و ۱۴۵ نفر ذکر کرد و گفت: از این تعداد تنها ۶۶ نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد و ۲۷۵ نفر هم کارشناسی هستند.


وی ادامه داد: ۵۳ درصد نیروهای شاغل درشهرداری دارای مدرک زیردیپلم، ۲۴ درصد از این نیروها هم دارای مدرک دیپلم هستند به عبارتی میانگین مدرک تحصیلی شاغلین در شهرداری سنندج نزدیک سیکل است.


وی تعداد نیروهای شاغل درشهرداری در ۱۰ سال گذشته را ۸۹۰ نفر خواند و عنوان کرد: از سال ۸۵ تا ۹۵ تعداد نیروهای شهرداری به ۲ هزار و ۱۳۲ نفررسید.


بدهی شهرداری سنندج ۵۶ میلیارد تومان است


شهردار سنندج اظهارداشت: تمام درآمد شهرداری صرف پرداخت حقوق می شود، بی شک قوی ترین مدیر هم بدون در اختیار داشتن پول نخواهد توانست اقدامی را انجام دهد.


فخری میزان بدهی شهرداری تا پایان سال ۹۴ را ۶۸ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: در سال ۹۵، ۲۰ میلیارد تومان دیگر به میزان بدهی های شهرداری اضافه شد که از این میزان تاپایان سال گذشته ۳۲ میلیارد تومان آن پرداخت شد.


وی با اشاره به اینکه در حال حاضر میزان بدهی شهرداری سنندج ۵۶ میلیارد تومان است، اظهارداشت: کل مطالبات شهرداری از اشخاص حقیقی و حقوقی هم ۱۵۸ میلیارد تومان است که ۲۰ میلیارد تومان این مبلغ تا هفته آینده به صورت اوراق به شهرداری پرداخت می شود.


وی در ارتباط با سوال یکی از خبرنگاران در خصوص گفته رییس شورای اسلامی شهرسنندج که احتمال ابقای شهردار در شهرداری ۲۰ درصد است، گفت: ۲۰ نفر کاندیدای شهرداری سنندج شدند به عبارتی هر نفر ۵ درصد شانس تایید از سوی اعضای شورا را دارند پس من شانس زیادی در این راستا دارم.


شهردار سنندج با اشاره به اینکه ماندن و رفتن شهردار در اختیار اعضای شورای اسلامی است، بیان کرد: بی شک اعضای شورای اسلامی شهر هر فردی را انتخاب کنند مورد تایید من و تمامی آحاد مردم است و قطعا از او حمایت خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا