ناکامی فروشندگان جسد مومیایی تقلبی در مراغه


سرهنگ رضا اصلانی فر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: در پی گزارش مردمی مبنی بر نگهداری جسد مومیایی شده در یکی از روستاهای اطراف مراغه، ماموران تحت امر این فرماندهی به محل اعزام و یک نفر را در این ارتباط دستگیر کردند.
وی افزود: پس از کشف جسد مومیایی شده، کارشناسان میراث فرهنگی در محل حاضر شده و با بررسی انجام گرفته از سوی آنها مشخص شد که این جسد تقلبی است.
سرهنگ اصلانی فر گفت: این جسد مومیایی جعلی با استفاده از یک مانکن فروشگاه های پوشاک و مواد دور ریز ساخته شده و در درون صندوقی گذاشته در داخل آغل نگهداری می شد تا در اثر رطوبت و گرد و خاک شکل واقعی به خود بگیرد.
وی افزود: داخل و بدنه خارجی صندوق این جسد جعلی نیز با اشکال و طرح سربازان دوره اشکانی تزئین و لوحی به خط میخی بر سینه مومیایی نصب شده بود.
سرهنگ اصلانی فر گفت: با توجه به اینکه مراغه شهری تاریخی است، افراد فرصت طلب به ویژه قاچاقچیان اشیا عتیقه از این ویژگی برای رسیدن به مقاصد خود بهره می گیرند.
پیش از این و در سال ۸۹ نیز جسد مومیایی تقلبی مربوط به دوره هخامنشی در حین فروش به مبلغ ۵۰ میلیارد ریال از سوی ماموران انتظامی شهرستان مراغه کشف و یک نفر نیز دستگیر شده بود.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار: عیسی عطاپور** انتشار:محمد رستگار
۳۰۷۷/۶۱۸۳

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا