نظارت بر گوشت های وارداتی به مراتب بیشتر از گوشت های داخلی است

معاون دامپزشکی تهران :

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان تهران: نظارت بر پیش، حین و پس از کشتار گوشت های وارداتی بسیار بیشتر از نظارت بر گوشت های داخلی است و مردم از این بابت مطمئن باشند.

دکتر سعید کرمی در حاشیه نظارت تعزیرات بر روند توزیع گوشت های گرم وارداتی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: این گوشت ها به محض ورود به کشور فقط سه روز قابل مصرف است و اگر در فروشگاهی این مدت زمان طی شود باید حتماً گوشت ها عودت داده شود. 

وی گفت: به طور قطع کیفیت این گوشت ها  با گوشت های داخلی برابری می کند و سازمان دامپزشکی بر بهداشت و حتی ذبح شرعی آن نظارت می کند، مردم با اطمینان مصرف کنند. 

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان تهران در بخش دیگری از این گفتگو درخصوص گوشت های چرخکرده ای که به صورت بسته بندی در برخی فروشگاه های زنجیره ای عرضه می شود هم گفت: نظارت دامپزشکی بر اینگونه گوشت ها نیز بر مبنای برنامه مدون صورت می گیرد و ما مرتب از این واحدهای بسته بندی بازدید و نمونه برداری می کنیم و در سال حداقل ۱۰ بار در این شرکت ها حضور می یابیم و محصولات در آزمایشگاه های مجهز آزمایش می شود. 

وی افزود: حتی در برخی از این گوشت ها برچسب هایی مبنی بر گوشت چرخکرده مخلوط درج می شود که ما در آزمایشگاه هایمان دقیقاً می توانیم میزان گوشت گوسفند یا گوساله موجود در این بسته ها را نیز به تفکیک تشخیص دهیم. 

دکتر کرمی گفت: اگر در این گوشت های چرخکرده ناخاصلی وجود داشته باشد متخلفان به مسئولان قضایی معرفی می شوند. 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا