نقد و بررسی کتاب «حقوق بشر و محیط‌ زیست» در سرای اهل قلم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، کتاب «حقوق بشر و محیط‌زیست دورنمای فلسفی، نظری و حقوقی» فردا (چهارشنبه ۲۸ تیرماه)  با حضور اسماعیل کهرم، فرهاد دبیری و  رضا امینی در سرای اهل قلم خانه کتاب برگزار می‌شود.  

کتاب «حقوق بشر و محیط‌زیست دورنمای فلسفی، نظری و حقوقی» با نگاهی فلسفی، نظری و حقوقی به بررسی پیوند حقوق بشر و محیط زیست پرداخته است. نویسنده کتاب، نخست با نگاهی تاریخی، ریشه‌های اصلی تخریب و تباهی محیط زیست را بررسی و بدین وسیله، زمینه طرح دیدگاه‌های خود در زمینه حقوق بشر و محیط زیست و پیوند دوسویه میان آنها را فراهم کرده است.


در بخش‌های دیگر کتاب، از رهگذر بررسی و تحلیل حق‌های موجود در میثاق بین‌المللی حق‌های سیاسی و مدنی و میثاق حق‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، زمینه پیشنهاد میثاق سومی به نام میثاق حق‌های زیست ـ محیطی فراهم شده که بر پایه حق‌های مرتبط در دو میثاق پیشین، دربردارنده مجموعه‌ای از حق‌های زیست ـ محیطی است.


چنین رویکردی، این کتاب را برای دانشجویان و دانشوران حقوق و دیگر علاقه‌مندان به مباحث فلسفی و نظریِ حقوق بشر و محیط زیست به منبعی ممتاز تبدیل می‌کند.


نشست نقد و بررسی کتاب «حقوق بشر و محیط‌زیست دورنمای فلسفی، نظری و حقوقی» فردا (چهارشنبه ۲۸ تیرماه) ساعت ۱۷ تا ۱۹ در سرای اهل قلم به نشانی  خیابان انقلاب اسلامی، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک ۲ برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا