نهمین جشنواره جوان سرباز نیروهای مسلح ‌برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، ‌سردار علیرضا تمیزی معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ‌با بیان اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سرباز یکی از ارکان اصلی ‌قدرت ملی به حساب می‌آید، اظهار داشت: ‌مسئله و جایگاه سرباز و سربازی، مسئله پراهمیتی است که باید مورد توجه قرار گیرد چرا که اساسی‌ترین ویژگی سربازی شور و نشاط و جوانی است و پایبندی آنها به نظام و اسلام و عزم آنها برای دفاع از میهن اسلامی ستودنی است.

‌وی افزود: با توجه به جایگاه خطیر و تعیین‌کننده سربازان‌ در برقراری امنیت و ثبات آن، جشنواره جوان سرباز که براساس ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح ‌برگزار می‌شود، فرصت ارزشمندی است تا از تلاش‌ها و مجاهدت‌های صادقانه جوانان برومند ایران اسلامی که در کسوت مقدس سربازی انجام وظیفه می‌کنند، تقدیر شود.

سردار تمیزی با تشریح مهم‌ترین‌ شاخصه‌های انتخاب سرباز نمونه عنوان کرد و گفت: در نهمین جشنواره جوان سرباز نیروهای مسلح که اردیبهشت سال ۹۶ برگزار می‌شود، ‌از ‌ ۳۱ سرباز برگزیده نیروهای مسلح و ‌فرماندهان ‌نمونه و ‌خانواده‌های معظم‌ شهدا ‌با حضور مسئولان و فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح ‌تقدیر به عمل خواهد آمد. ‌

وی دینداری و بصیرت، التزام عملی به ولایت فقیه و انجام فرائض و احکام دینی، ‌سازندگی و تفکر بسیجی را از دیگر ویژگی‌های سرباز نمونه برشمرد و ادامه داد: نهمین جشنواره جوان سرباز وزارت دفاع با شعار «سرباز ـ اقتدار ـ عزت ملی» به میزبانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ‌برگزار خواهد شد.

معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ‌خاطرنشان کرد: سربازان نمونه وزارت دفاع با در نظر گرفتن ۱۰ محور «دینداری و بصیرت»، «دفاع، امنیت و اقتدار ملی»، «ایثارگری و فداکاری»، «وظیفه شناسی و اقدام برجسته»، «سازندگی و تفکر بسیجی»، «خلاقیت و فناوری»، «مسئولیت‌پذیری و خانواده»، «امور فرهنگی، هنری و تبلیغی»، «نظم و انضباط اجتماعی» و «سرباز، ورزش و تربیت بدنی» توسط هیئت داورانی متشکل از نمایندگان تمامی بخش‌ها و سازمان‌های نسروهای مسلح انتخاب خواهند شد. ‌منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا