نهیب تاریخی رهبر انقلاب به آل سعود ‌اثر بخش شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سعید اوحدی عصر دوشنبه (۶ دی) در مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید سازمان حج و زیارت اظهار کرد: در سالهای اخیر شاهد موفقیتهای مختلفی در حوزه حج و زیارت بوده‌ایم که می‌توان موفقیت کاروانهای حج و زیارت و ساماندهی زائران اشاره کرد.


 


وی ادامه داد: برخی بحرانها مانند فاجعه منا جزو سخت‌ترین حوادث تاریخ حج و اسلام قلمداد می‌شود که در روز عید قربان هزاران زائر بیگناه قربانی شدند.


 


اوحدی تصریح کرد: فاجعه غمبار و تاسف‌بار منا به دلیل عدم مدیریت، بی‌کفایتی و بی‌لیاقتی آل‌سعود و دست‌اندرکاران حج عربستان بوقوع پیوست.


 


رئیس سابق سازمان حج و زیارت یادآور شد: هنوز تصور روزهای تلخ فاجعه منا از ذهن بنده دور نمی‌شود.


 


وی با بیان اینکه در بحرانها برخی عوامل تاثیرگذاری بسزایی دارند گفت: یکی از مهمترین عواملی که در بحران پیش‌آمده بعد از فاجعه منا اثربخش و التیام‌دهنده بود نقش بارز رهبر معظم انقلاب در روزهای پس از حادثه بود.


 


اوحدی خاطر نشان کرد: اگر نگاه حکیمانه، تدبیر رهبری و نهیب تاریخی ایشان صورت نمی‌گرفت امروز شرایط ما کاملا متفاوت بود؛ اگر امروز عظمت نظام جمهوری اسلامی ایران را شاهد هستیم به دلیل نقش والای رهبر معظم انقلاب است.


 


رئیس سابق سازمان حج و زیارت با یادآوری ایام پس از فاجعه منا عنوان کرد: دست‌اندرکاران عربستان اعتقادی به تحویل پیکرهای شهدا نداشتند و با تفکر الحادی و وهابیت خود قصد دفن پیکرها را داشتند اما نهیب تاریخی و بلند امام خامنه‌ای که به پشتیبانی از فرزندان خود پرداختند شرایط را متفاوت کرد.


 


وی تصریح کرد: ایشان بعد از بازگشت زائران خانه خدا و تحویل پیکرهای شهدا دیداری با ما انجام دادند و کلام ایشان شرایط ما را دگرگون کرد؛ اگر نگاه پدرانه و مدبرانه ایشان به بعثه و سازمان حج نبود ما دیگر احیاء نمی‌شدیم و در اصل باید گفت که رهبر معظم انقلاب ما را احیاء کرد.


 


اوحدی عوامل دیگر رفع بحرانها را انسجام، مدیریت و ولایتمداری در سازمان حج و زیارت عنوان کرد و گفت: مجموعه‌ای که در حال حاضر در حج و زیارت خدمت می‌کنند عملکرد بسیار مناسبی دارند که امیدواریم شاهد پیشرفت روزافزون آنها باشیم.


 


رئیس سابق سازمان حج و زیارت از عملکرد کاروانهای آزاد (آزادبرها) انتقاد کرد و خواستار رسیدگی به وضعیت آنها در حج و زیارت شد.منبع: snn

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا