نیروی انتظامی روز خبرنگار را تبریک گفت

نیروی انتظامی روز خبرنگار را تبریک گفتبه گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، متن این پیام بدین شرح است:

هفدهم مرداد ماه ؛ روز خبرنگار و بزرگداشت اصحاب رسانه ؛ برگ زرینی در تقویم ملی و فرصتی مغتنم برای ارج نهادن به تلاش پرچم داران وادی قلم و آگاهی است.

اصحاب رسانه ” وجدان بیدار جامعه”، ” تصویرگر وقایع” و ” پرچم داران تعهد و وظیفه اند”، اهمیت جایگاه و نقش خبرنگار تا حدی واضح و روشن است که با وجود تعدد رسانه ها و گسترش فناوری های نوین در دنیای امروز، این قشر فهیم همواره نقش موثر و محوری دارند و با تخصص، تعهد و نحوه عملکردشان به رسانه و شبکه های گسترده ارتباطات هویت می بخشند.

این پیام با بیان اینکه خبرنگاران رسالت خطیر ” آگاه سازی” و ” تنویر افکار عمومی” را عهده دار هستند، می افزاید: اصحاب رسانه با ” آگاهی بخشی عمومی” در تسریع و تسهیل حرکت قافله انسانی به سوی قله های پیشرفت و دانایی نقش موثر و غیرقابل انکاری دارند.

عصر امروز؛ “عصر انفجار اطلاعات” است و هر حادثه ای که در گوشه از جهان اتفاق می افتد ، خیلی سریع با امواج ارتباطاتی به اقصی نقاط جهان مخابره می شود و در کنار خبر، تصاویر و فیلم مستند وقایع و رخدادها در لحظه و آنی ارسال می شود … در چنین شرایط حساسی ، خبرنگاران چشم بینا و زبان صادق مردم هستند که شایسته است رسالت خود را از دریچه ” تعهد” ، ” صداقت” و ” امانت داری” تعریف و اجرایی و به عنوان ” معتمدان مردمی” برای اطلاع رسانی دقیق و صریح تلاش کنند و تحت تأثیر جوسازی ، شایعه پراکنی، هیاهو آفرینی ، شانتاژ های خبری و … قرار نگیرند.

شایسته است اصل “امانت داری ” در کنار توجه به اولویت های جامعه با رویکرد حفظ وفاق، انسجام جامعه و آرامش عمومی اصلی ترین خط مشی اصحاب رسانه باشد.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ضمن ادای احترام به شهدای این عرصه و با تبریک روز خبرنگار به تلاش گران عرصه خبررسانی متعهدانه ، اخلاق مدارانه و روشنگرانه می افزاید: امید است چون گذشته با پیروی از منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز “مدظله العالی” و در کنار تعامل سازنده با اصحاب رسانه، موفقیت ها در توسعه نظم و امنیت روزافزون باشد.

انتهای پیام/ 

منبع: خبرگزاری میزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا