;
آخرین اخبار

هزاران جوان به خدمت وظیفه در ارتش روسیه فراخوانده شدند


به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز؛ رئیس جمهوری با امضای فرمانی در چارچوب برنامه سربازگیری سالانه در فصل بهار، ۱۳۴ هزار و ۵۰۰ مرد روس را برای خدمت در ارتش احضار کرد.

با وجود صدور این فرمان پنج هفته پس از آغاز جنگ روسیه با که به درگیری های شدیدی منجر شده، اما سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه گفت که هیچ یک از این افراد به نقاط بحرانی اعزام نخواهند شد.  

روسیه عملیات ویژه را برای آنچه غیرنظامی سازی و پاکسازی اوکراین از هواداران نازی ها خوانده است در ۲۴ فوریه (۵ اسفند ماه) آغاز کرد که تاکنون به جان باختن هزاران تن و آواره و بی خانمان شدن میلیون ها تن دیگر انجامیده است.
وزارت دفاع روسیه روز ۹ مارس با گذشت ۴ روز از آغاز جنگ، تائید کرده بود که برخی از نظامیان وظیفه به اوکراین اعزام شده اند که تنها شامل نیروهای حرفه ای و افسران می شود. اما سخنگوی پوتین در آن هنگام گفته بود که رئیس جمهوری به دادستان ها و بازجویان ارتش دستور مجازات مقام های مسئول را به علت نافرمانی از دستورهای وی برای مستثنی کردن نیروهای وظیفه از اعزام به جبهه داده است.

برنامه سربازگیری بهاری در روسیه از اول اوریل تا ۱۵ ژوئیه (۱۲ فروردین تا ۲۴ تیر ماه) تنها شامل شهروندان مرد ۱۸ تا ۲۷ ساله می شود.

تارنمای وزارت دفاع به نقل از شویگو نوشت که نیروهای احضار شده در اواخر ماه مه به پایگاه هایی که به آنها اختصاص داده شده، اعزام خواهند شد. بیشتر نیروهای وظیفه به مدت سه تا پنج ماه تحت آموزش های حرفه ای در مراکز آموزشی قرار خواهند گرفت و تاکید می کنم که به هیچ نقطه بحرانی فرستاده نخواهند شد.

روسیه در روزهای اخیر اعلان کرده که هیچ گاه قصد تصرف کی یف پایتخت اوکراین یا دیگر شهرهای مهم این کشور را نداشته و تنها قصد آزادسازی در شرق این کشور را دارد که در آن جدایی خواهان هوادار روسیه از ۲۰۱۴ با ارتش اوکراین درگیر هستند.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا