هشدار پلیس به غایبان سربازی در اردبیل

با هدف تعیین تکلیف نهایی انجام شد
هشدار پلیس به غایبان سربازی در اردبیل

فرمانده انتظامی اردبیل با هشدار نسبت به تبعات ناشی از غیبت سربازی از غایبان در استان خواست وضعیت خود را تعیین تکلیف کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، پلیس اردبیل با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مشمولان غایب با محدودیت‌هایی نظیر عدم امکان ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی روبه‌رو ‌شده و باید به تعیین تکلیف وضعیت سربازی خود اقدام کنند.

این اطلاعیه می‌افزاید: برابر ماده ۵۸ خدمت عمومی مشمولان در صورت عدم ارسال به موقع مدارک مربوطه به اعزام برای خدمت سربازی یا عدم مراجعه به موقع در تاریخ اعزام مشخص شده، غایب محسوب می‌شوند.

این اطلاعیه اضافه می‌کند:‌ آن تعداد از مشمولان که مدت غیبت اولیه آنها بیش از سه ماه است سه ماه اضافه خدمت در انتظار آنهاست و چنانچه مدت غیبت آنها بیشتر از سه ماه باشد به شش ماه اضافه خدمت تنبیه و مجازات می‌شوند.

این اطلاعیه ادامه می‌دهد: مشمولانی که مدت غیبت آنها بیش از یک سال است علاوه بر شش ماه اضافه خدمت، فراری محسوب شده و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

این اطلاعیه ادامه می‌دهد: مشمولان غایب که تاکنون برای تعیین تکلیف وظیفه خدمتی خود اقدام نکرده‌اند با محدودیت‌هایی نظیر عدم امکان ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی، عدم امکان درخواست معافیت کفالت، ممنوعیت خروج از کشور، برخوردار نشدن از امکان اخذ گواهینامه و دریافت تسهیلات بانکی و … مواجه می‌شوند.

فرماندهی انتظامی استان اردبیل نیز در این اطلاعیه توصیه کرد: مشمولان غایب در کمترین زمان ممکن برای تعیین تکلیف نهایی از وضعیت خدمتی خود بهتر است به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کرده و در این زمینه اقدام لازم را انجام دهند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا