هلال احمر باید بیش از پیش تقویت شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، مجید انصاری درباره معافیت های مالیاتی و بودجه‌ جمعیت هلال احمر، اظهارداشت: تمام سعی‌ ما این است که حمایت همه‌جانبه از هلال‌احمر انجام شود.


 


وی درباره پرداخت‌نکردن مبالغی که در قانون تصریح شده اما به جمعیت هلال احمر تعلق نگرفته است، گفت: برخی از قوانین درآمدی خاص هلال‌احمر وضع شده، در این موارد درآمدها به‌طور اتوماتیک بعد از وصول به خزانه واریز می‌شود و در بودجه سنواتی به هلال‌احمر تعلق می‌گیرد، اگر موردی باشد که هنوز پرداخت نشده، به دلیل اولویت‌هایی بوده که دولت با توجه به محدودیت منابع داشته است.


 


معاون حقوقی رئیس‌جمهوری، درباره لزوم حمایت‌های همه‌جانبه از جمعیت هلال‌احمر و بودجه این نهاد مردمی، افزود: کار در هلال‌احمر برای خدمتگزاری به مردم و وظیفه مسئولان نظام است که با قدرشناسی آن را پاس بدارند و  امیدوارم بتوانیم به این وظیفه در حد امکانات جواب دهیم.


 


وی گفت: هلال‌احمر ظرفیت بزرگی است که با خدمت‌رسانی به مردم و جلب کمک‌های داوطلبانه مردم انجام می‌شود، در حقیقت نام هلال‌احمر، پرچم آن و نیروهایی که در آن مشغول به خدمت هستند، حکم فرشتگان نجات و پیام‌آور سلامت، نشاط و زندگی را دارند.


 


معاون حقوقی رئیس‌جمهوری ادامه داد: ایران، کشور حادثه‌ خیزی است و حوادث غیرمترقبه در ایران به نوعی تبدیل به حوادث مترقبه شده است. حوادثی از زلزله‌ و سیل گرفته تا دیگر حوادث، بنابراین جمعیت هلال‌احمر در جمهوری اسلامی ایران، به‌ عنوان یک نهاد مردمی که البته نظام هم باید به آن کمک کند، هر روز بیش از گذشته باید تقویت شود و توسعه پیدا کند.


 


وی افزود: حوادث در کشور ما زیاد و جمعیت رو به تزاید است و امکانات رسمی دولتی نمی‌تواند به موقع جوابگوی همه نیازها باشد. بنابراین چه جایی بهتر از هلال‌احمر که خوشبختانه اعتماد مردم به آن قابل تقدیر است، چون هلال احمر هیچ وقت دارای حاشیه‌های سیاسی نبوده و نیست و در همه جا به‌طور یکسان مهر و  لطف و امدادش شامل هموطنان عزیز بوده و خواهد بود.


 


معاون حقوقی رئیس‌جمهوری با توجه به طرح موضوعات بودجه‌ای، با بیان این مطلب که بخشی از تأمین بودجه در دولت باید انجام شود که دولت پشتیبانی لازم را انجام می‌دهد، ادامه داد: اما مهم تر از آن، این است که در کشور حادثه‌خیز، با حوادث پی‌درپی باید مردم و مسئولان بیشتر به امر پیشگیری توجه کنند.


 


به گفته انصاری، کار هلال‌احمر مصداق کار جمعی، تعاون و خیر است که مورد تأکید قرآن و دین مبین اسلام هم بوده و هست.


 


وی افزود: باید نسبت به خدماتی که در این حوزه انجام می‌شود، قدرشناس باشیم و بیشتر از آن استفاده کنیم.منبع: snn

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا