وام ضروری باید با حداقل ضمانت به مددجو پرداخت شود

بظه گزارش خبرنگار مهر، پرویز فتاح در بازدید از وضعیت امدادرسانی به مددجویان کمیته امداد در استان لرستان، در جمع مدیران امدادی شهرستان سلسله افزود: از دوران دفاع مقدس، وزارت و پس از آن آشنایی خوبی نسبت به این منطقه دارم و از مسائل آن تا حد زیادی مطلعم.

وی با تاکید بر اهمیت خدمت رسانی به محرومان در دوره مسئولیت ادامه داد: هر پست و مقامی هم که داشته باشیم، بالاترین مقام برای ما خادمی محرومان است.


رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: نباید غفلت کنیم تا شیطان در جلدمان برود و گمان کنیم که ما رئیسیم و مددجو مرئوس. نباید گول ظاهر مددجویان را بخوریم زیرا این افراد ولی نعمتان انقلاب هستند و دست مددجو دست خداست.


فتاح اضافه کرد: هیچ نهادی در نظام اسلامی به نام امام راحل (ره) نیست و تنها کمیته امام مذین به نام ایشان است.


وی افزود: کمیته امداد اداره نیست که دولت نفت بفروشد و بودجه و حقوق کارمندان ما را بدهد. اینجا یک نهاد انقلابی است و کارها جهادی است. دولت به اندازه خود کمک می خود کمک می کند و مستمری را سه برابر کرده است اما باید صدقه، زکات و تعداد حامیان هم افزایش یابد. 


رئیس کمیته امداد گفت: ما موظف به اکرام ایتام هستیم اما هدف ما باید خروج مددجویان از چرخه باشد. مددجو باید کار کند و توانمند شود. 


وی با تاکید بر ارائه وام آسان به مددجویان افزود: وام ضروری تا سقف ۵ میلیون تومان باید با ضمانت آسان پرداخت شود. امسال میزان وام ۲ برابر شده است. سال گذشته ۴۵ میلیارد تومان وام اشتغال در استان پرداخت شد که این رقم امسال به ۱۰۰ میلیارد می رسد. 

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا