ورود ۶۶ واگن و ۳۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی

به گزارش ایسنا، دکتر مازیار حسینی با بیان این مطلب افزود: از ۶۶ واگنی که تحویل شبکه خطوط مترو داده می شود؛ سه رام از(۲۱ واگن) جدید است. دو رام دیگر (۱۴ واگن)نیز واگن هایی هستند که در حادثه مترو دچار آسیب شدند که بعد از بازسازی کامل مجددا به شبکه خطوط مترو باز گردانده می شوند.

وی ادامه داد: همچنین دو رام (۱۴ واگن) نیز قطارهای اورهال شده شهر تهران که بعداز تعمیرات اساسی دوباره وارد ناوگان شده است به همراه دو رام(۱۴ واگن) بازسازی شده مدل قدیمی و دو واگن و یک لوکوموتیو نیز مربوط به خط ۵ مترو تهران است که مجموع این ۶۶ واگن در هفته جاری تحویل مردم داده می شود.

معاون شهردار تهران با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام شده جهت ورود واگن های جدید مترو به خطوط پر مسافر مترو پایتخت بیان کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است تا واگن های جدید در خطوطی که سرفاصله بیشتری نسبت به سایر خطوط دارند؛ به ویژه خط ۳ استفاده شود. این در حالی است که با ورود ۶۶ واگن جدید به ناوگان متروی تهران ۲۳۰ هزار نفر به ظرفیت جابه جایی روزانه مترو تهران افزوده می شود.

به گفته وی، در حال حاضر حاضر سرفاصله قطارها در نیمه جنوبی خط ۳ حدود ۹ دقیقه بوده و در نیمه شمالی این خط از ایستگاه شهید بهشتی تا شهرک قائم نیز سرفاصله قطارهای مترو ۱۸ دقیقه است.

مازیار حسینی با اشاره به ورود اتوبوس‌های جدید به ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران یادآور شد: حدود ۳۰ دستگاه اتوبوس جدید نیز به شبکه خطوط اتوبوسرانی شهر تهران به ویژه مناطق جنوبی و غربی تهران اضافه می شوند.

بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، به گفته وی، با توجه به اینکه در برخی از مناطق مانند منطقه ۲۲ و یا منطقه ۱۸ که با کمبود اتوبوس روبه رو هستیم؛ براساس به قول هایی که به مردم داده ایم در حال برطرف کردن نواقص به مرور زمان هستیم.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا