به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی پس از قرائت گزارش کمیسیون عمران درباره حادثه پلاسکو ولی داداشی نماینده آستارا درخصوص این گزارش گفت: ساختمان پلاسکو ساختمانی فرسوده بود، چرا پلمب نشده بود؟ واحدهای غیرمجاز آن چرا از سوی اداره اصناف و وزارت صنعت، معدن و تجارت پلمب نشد. اگر سنگینی ساختمان باعث ضرر زیان شده چرا دستگاه های نظارتی اقدام نکردند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود با بیان اینکه این ساختمان بیمه نشده بود گفت: متاسفانه سرمایه مغازه داران آواره از بین رفته و مغازه داران ورشکسته و دستفروش شده اند و مرجع پاسخگویی به این قضیه چه کسانی هستند.


وی تاکید کرد: چرا پس از اینکه شهرداری پرونده پلاسکو را به قوه قضاییه و بازرسی امکان عمومی ارجاع داد، قوه قضاییه نسبت به پلمب این ساختمان اقدام نکرد.


داداشی تاکید کرد: وزارت کار نسبت به واحدهای تولیدی مسئولیت دارد و باید پاسخگوی افکار عمومی باشد.


وی با انتقاد از اینکه آتش نشان هایی که در حادثه پلاسکو کشته شدند، اما جز شهدا محسوب نشدند گفت: باید برای حل این مشکل چاره اندیشی کرد. چندی قبل طرح رفع تبعیض بین کارکنان تصویب شد اما آتش نشانان مشمول این طرح نیستند باید تبصره ای به این قانون اضافه شود تا این عزیزان و خانواده هایشان احیا شوند.

منبع: خبرگزاری مهر