;
آخرین اخبار

وزارت کشور به دنبال تقویت فرآیند مهارت آموزی سربازان است


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ، محسن کوشش‌تبار در نشست کمیسیون دائمی شورای عالی سیاستگذاری طرح مهارت آموزی کارکنان وظیفه که با حضور مقامات لشگری در محل وزارت کشور برگزار شد با بیان اینکه مهارت آموزی ان نظام مقدس از جمله برنامه های تحولی در تقویت زمینه های فعالیت و اشتغال محسوب می‌شود، گفت: مهارت آموزی سربازان در اسناد بالادستی نظام هم مورد تاکید قرار گرفته و برای همین باید توانمندسازی سربازان به طور جدی دنبال شود.

معاون با بیان اینکه کلمه سرباز یک واژه مقدس و صاحب ارزش است، اظهار کرد: در اهمیت این امر همین بس که شهید سلیمانی خودش را در مقام سرباز می‌دید و به عنوان سرباز وطن و امنیت به دفاع از این کشور برخاست.

وی با اشاره به ضرورت توجه به موضوع اشتغال فعال سربازان کشور ادامه داد: دوره سربازی مصادف با دوره جوانی و ورود به بازار کار است و باید از این فرصت برای توانمندسازی هر چه بیشتر سربازان استفاده لازم انجام شود.

کوشش‌تبار در پایان به طرح و رویکردهای وزارت کشور در تحقق اهداف طرح مهارت‌آموزی سربازان اشاره کرد و گفت: تدوین کارگروه‌های استانی، کمک به تهیه سند ملی مهارت آموزی و ابلاغ بخشنامه به ستادهای استانی از جمله عملکرد مجموعه وزارت کشور در این حوزه است و تلاش داریم از همه ظرفیت‌های ممکن استانداری‌های سراسر کشور برای تقویت مهارت آموزی سربازان استفاده کنیم.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 5 =

دکمه بازگشت به بالا