ولایت پذیری و مردمی بودن ویژگی بارز پلیس است


به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام تقی لطفی در دیدار مسئولان انتظامی شهرستان محلات افزود: بصیرت و التزام عملی به ولایت فقیه از مشخصه های بارز پلیس است و این مشخصه ها حس اعتماد مردم به پلیس را در جامعه افزایش می دهد.
وی برخورداری از آگاهی، فهم ژرف و عمیق نسبت به امور، ذهن فعال و اندیشه گرا، دارا بودن نگاهی جامع گرایانه، هوشمندی و روشن بینی نسبت به امور جامعه را از مصادیق پلیس بصیر بیان کرد.
وی اظهار داشت: داشتن بصیرت سیاسی،‌ دشمن شناسی و دشمن ستیزی و التزام عملی به ولایت فقیه از ویژگی های مهم نیروی مقتدر پلیس است.
وی بیان کرد: اعتماد اجتماعی به پلیس، بازتابی مهم در افزایش کیفی ماموریت ها و افزایش امنیت اجتماعی دارد که نوع عملکرد و رفتار پلیس بهترین مولفه در کسب اعتماد عمومی است.
حجت الاسلام لطفی، خدمت رسانی شایسته به مردم را یکی از مهمترین وظایف نیروی انتظامی برشمرد و افزود: بصیرت، اخلاص و تعهد در اجرای هرچه بهتر قانون از مهمترین شاخصه های رفتاری کارکنان نیروی انتظامی است و بصیر بودن پلیس می تواند در خدمت رسانی شایسته به مردم نقشی انکارناپذیر داشته باشد.
فرمانده انتظامی محلات نیز در این دیدار گفت: مشارکت و همراهی ائمه جمعه و جماعات از رموز موفقیت پلیس در جامعه است.
سرهنگ جعفر شمس بیرانوند اظهار کرد: امنیت تنها، وظیفه نیروی انتظامی نیست و همه دستگاه‌ها و سایر اقشار مختلف با مشارکت خود می‌توانند نقش بسزایی در تامین امنیت ایفا کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان محلات تصریح کرد: هدف پلیس ایجاد آرامش و احساس امنیت برای شهروندان است و در این راه از هیچ کوششی فروگذارنمی شود.
سرهنگ بیرانوند امنیت را مقوله‌ای فرابخشی دانست که همه دستگاه‎های نظام باید در راستای برقراری آن در جامعه تلاش کنند.
شهرستان محلات از توابع استان مرکزی ۵۰ هزار نفر جمعتی و در فاصله ۱۰۵ کیلومتری اراک قرار دارد.
۷۲۷۷/۳۰۷۵/ خبرنگار: افسانه آروند/** انتشار دهنده: حسین مهدی زاده اصفهانی

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا