;
آخرین اخبار

ویژه برنامه‌های سالروز شهادت سردار سلیمانی در اراضی عباس آباد

[ad_1]

به گزارش سایت نظام وظیفه، چاپ و نقد و بررسی کتاب سلیمان عشق، تولید کلیپ موسیقی، مسابقه ملی «یادمان سرباز وطن»، پویش مردمی «من و حاج قاسم» و گفتگو با هنرمندان؛ ویژه برنامه‌های منطقه فرهنگی و گردشگری اراضی عباس آباد به مناسبت سالروز شهادت سردار پر افتخار کشور حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس است.

کتاب سلیمان عشق که حاوی ۷۰ اثر برگزیده شاعران نامی کشور از جمله افشین اعلا، حاج علی انسانی، امیری اسفندقه و… است که به همت خانه شعر و ادبیات از میان ۷۰۰ شعر سروده شده در رثای حاج قاسم سلیمانی انتخاب و در محرم سال جاری در تیراژ ۱۰۰۰ نسخه چاپ و رونمایی شد که قرار هست با حضور نویسندگان و شاعران پیشکسوت مورد بررسی قرار گیرد.

تولید مجموعه پوستر نقاشی چهره شهید، عنوان برنامه دیگری است که با استفاده از تکنیک‌های رایانه‌ای با ترکیبی زیبا به ابیاتی منتخب از اشعار کتاب سلیمان عشق آراسته شده است. گفتگو با هنرمندان عنوان مجموعه‌ای ده قسمتی است در گفتگو با شاعران، نویسندگان و هنرمندان با محوریت سردار سلیمانی ودل گویه هایی از شاعران در رثای شهید مقاومت که همزمان با سالروز شهادت از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد.

تولید کلیپ موسیقی با همکاری دفتر موسیقی صداوسیما با شعری از دکتر حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در قالب اثر موسیقی کرال که از شبکه‌های مختلف صداوسیما پخش می‌شود.

مسابقه ملی یادمان سرباز وطن، عنوان مسابقه‌ای ملی است که فراخوان آن از هفته دفاع مقدس اعلام و طراحان و معماران می‌توانند طرح و ها و ایده‌های خود را برای ساخت نمادی ملی به یاد زنان و مردانی که برای عزت، سربلندی و عظمت ایران از جان خود گذشتند به دبیرخانه ارسال کنند. ۱۷ دی ماه آخرین مهلت ارسال آثار این مسابقه بوده و هیأت داوران متشکل از: مهدی حجت، مجید مجیدی، محمد بهشتی، سید جواد میرحسینی و موسوی تا ۳۰ دی ماه اثر برگزیده را اعلام خواهند کرد.

اثر برگزیده در ارتفاع ۴۰ متر در باغ موزه دفاع مقدس واقع در اراضی عباس آباد نصب خواهد شد.

“من و حاج قاسم” عنوان پویشی مردمی است که شهروندان می‌توانند تولیدات موبایلی (نماهنگ و کلیپ)، عکس‌های مردمی و پادکست (دل گفته‌های صوتی) خود با محوریت سردار سلیمانی را به شرکت نوسازی عباس آباد ارسال کنند.

[ad_2]

منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =

دکمه بازگشت به بالا