;

پزشکان اعزامی به حج،‌ داوطلبان هلال احمرند

به گزارش ایسنا، دکتر امیرمحسن ضیائی در همایش پزشکان حج سال ۹۶ اظهار کرد: این توفیق بسیار بزرگی است که نصیب شما شده و تمام مسلمانان دوست دارند که در این مراسم شرکت کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اهمیت سفر حج و تاثیر آن بر انسان عنوان کرد: بخشی از این سفر به فضائل آن و تاثیری که بر رفتار افراد می‌گذارد برمی‌گردد. بعضی‌ها هنگام برگشت در همان فرودگاه جده حج‌شان را زمین می‌گذارند، بعضی‌ها در ایران ولی بعضی‌ها هستند که تا آخر عمر حج‌شان را نگه‌ می‌دارند و این مسئله اهمیت دارد.


وی افزود: حج، اجماع بزرگی است که از مردم کشورهای مختلف دنیا در آن حضور پیدا می‌کنند. چنین اجماعی از جنبه‌های مختلف از جمله پزشکی از اهمیت بالایی برخوردار است.


ضیائی با اشاره به تجربیات کسب شده در دوره‌های مختلف حج اظهار کرد: مرکز پزشکی حج و زیارت در این زمینه تجربیات خوبی دارد که باید در دسترس دیگران قرار بگیرد و تبدیل به دستورالعمل شود. امیدوارم پس از حج امسال بتوانیم کنگره‌ای برگزار کنیم و از این تجربیات به خوبی بهره ببریم.


رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به توصیه‌هایی برای پزشکان اعزامی عنوان کرد: شما این توفیق را دارید که همسفرهای خود را پیش از اعزام تا برگشت به تهران بشناسید و با آنها در ارتباط باشید و این مسئله خیلی مهم است که نگاه سلامت‌محور داشته باشید نه درمان‌گر. باید ریسک‌ها را بشناسید و آنها را در نظر بگیرید.


وی همچنین گفت: شما به عنوان پزشکان تیم مرکز پزشکی حج و زیارت اعزام می‌شوید و به نوعی داوطلبان جمعیت هلال احمر محسوب می‌شوید که برای یک مأموریت خاص اعزام می‌شوید. از همین رو باید اصول هلال احمر را در کار خود در نظر داشته باشید.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × یک =

دکمه بازگشت به بالا