پزشکیان: وزیر کشور پاسخگو باشد

به گزارش ایسنا، الله یار ملکشاهی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس با استناد به ماده ۲۴ آئین نامه در تذکر گفت: براساس این بند حفظ شان، منزلت و اقتدار مجلس و دفاع از حقوق و جایگاه قانونی نمایندگان از وظایف اصلی هیات رئیسه مجلس است.

وی با اشاره به مطالب منتشر شده در فضای مجازی و رسانه‌ها مدعی شد: مطالبی به نحو بسیار وسیعی به نقل از فرمانده انتظامی استان فارس منعکس شده است که به شدت مورد اعتراض نمایندگان قرار گرفته است. فرمانده انتظامی استان فارس گفته نمایندگانی که با پول کثیف قاچاق به مجلس می‌روند باید از قاچاقچیان دفاع کنند؛ این اهانت بزرگی به مجلس و نمایندگان و شان قوه مقننه است.


رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس با اشاره به تصویب کلیات طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر وبررسی جزئیات آن در این کمیسیون گفت: هفته گذشته طرحی با هماهنگی مسئولان و تصویب کمیسیون قضائی در مجلس مطرح شد که با موافقت ۱۸۵ نماینده کلیات آن به تصویب رسید. اینکه فرمانده انتظامی فارس این صحبت‌های بی‌پایه و اساس را مطرح می‌کند قابل پیگیری است و مصداق بارز جرم نشر اکاذیب و تشویق اذهان عمومی است. اگر فرمانده انتظامی اطلاعاتی درباره نماینده خاصی دارد باید آن را مطرح کند نه اینکه به همه نمایندگان تعمیم دهد.


ملکشاهی تاکید کرد: هیات رئیسه و رئیس مجلس باید با فوریت این موضوع را بررسی کرده و از شان مجلس دفاع کنند تا مشخص شود نیروی انتظامی برای چه این طور با نمایندگان صحبت می‌کند.


وی افزود: سوال ما این است که چقدر اقدامات نیروی انتظامی توانسته قاچاق مواد مخدر را کاهش دهد؟ آیا تعداد قاچاقچیان بخاطر برخوردهای نیروی انتظامی کاهش یافته و یا آیا مصرف مواد مخدر کم شده است؟ خواسته همه نمایندگان بررسی این موضوع با فوریت و برخورد قانونی با فرمانده خاطی است که باید گزارش آن به مجلس نیز ارائه شود.


مسعود پزشکیان رئیس جلسه در پاسخ به این تذکر گفت: اگر این موضوع که در رسانه ها مطرح شده واقعیت داشته باشد قطعا آن را به سرعت پیگیری می کنیم چون این حرف بی ربطی است و باید برخورد و رسیدگی شود. چون یک تهمت محسوب می شود.


نائب رئیس مجلس خطاب به ملکشاهی گفت: شما هم در کمیسیون قضائی این موضوع را پیگیری کنید. کمیسیون اصل ۹۰ نیز این را بررسی کند. ما هم از وزیر کشور دعوت می کنیم که در این باره پاسخ دهد.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا