;
آخرین اخبار

پلیس آگاهی باید در هوشمندسازی پیشقدم باشد

[ad_1]

به گزارش سایت نظام وظیفه، سردار حسین اشتری در نشست تخصصی رؤسای پلیس آگاهی سراسر کشور که به صورت ویدئو کنفرانسی در سالن فجر ستاد فرماندهی ناجا برگزار شد، اظهار داشت: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و ارواح طیبه شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهیدان عرصه نظم و امنیت به ویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی درود و رحمت می‌فرستیم و برای فرماندهی معظم کل قوا مدظله العالی آرزوی طول عمر توأم با سلامتی و صحت داریم.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با بیان اینکه هوشمندسازی پلیس از رویکردهای اولویت دار ناجا است، بر لزوم تغییر روش از حالت سنتی به سمت و سوی کشف علمی – اطلاعاتی جرایم تاکید کرد و افزود: امروزه شاهدیم که ماهیت و تنوع جرایم تغییر کرده است و به فراخور این تغییرات و نوسانات پلیس نیز باید چند گام جلوتر از مجرمان باشد و این مهم محقق نخواهد شد مگر اینکه رویکرد کشف علمی – اطلاعاتی جرم را با بهره وری از سامانه‌های هوشمند و به روز دنبال کنیم.

سردار اشتری با بیان اینکه تحقق هوشمندسازی پلیس باید در همه پلیس‌ها متناسب با مأموریت و نیازسنجی صورت پذیرد، تاکید کرد: معتقدم که پلیس آگاهی ناجا باید در فرایند هوشمندسازی و دسترسی به سامانه‌های سیستمی پیشگام و در خط مقدم باشد.

وی ادامه داد: اگر بر نوآوری، ابتکار عمل و تحول سیستمی، معطوف و متمرکز باشیم قطعاً به دستاوردهای مطلوبی می رسیم و شایسته است که در راستای تحقق این مهم ضمن بهره مندی حداکثری از امکانات‌های موجود، از ظرفیت‌های مجموعه‌های پژوهشی – دانشگاهی درون و برون سازمانی بهره بگیریم.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم پیگیری پرونده جرایم تا کشف کامل تاکید کرد و افزود: سرعت در کشف جرم بسیار حائز اهمیت است؛ کاهش فاصله کشف تا وقوع (یعنی در کمترین زمان ممکن با دقت به نتیجه مطلوب برسیم) بسیار حائز اهمیت است.

سردار اشتری بر لزوم تسریع در ارائه خدمات انتظامی و امنیتی و تسهیل و تسریع در پاسخ دهی به مراجعان تاکید و بیان کرد: توسعه خدمات غیرحضوری، راه اندازی سامانه‌های موبایلی و درگاه‌های اینترنتی چون ثبت سرقت خودرو از طریق موبایل، اطلاع از وضعیت سرقت و کشف وسائط نقلیه، امکان مشاهده نمایشگاه اموال مسروقه مکشوفه و استعلام وضعیت اموال و … از اقداماتی است که می‌تواند منتج به تسریع، تسهیل خدمات دهی به مردم و ارتقا رضایت مندی آنان شود.

وی ادامه داد: استفاده از آخرین تجهیزات و امکانات روز دنیا از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل، توسعه دسترسی به بانک‌های اطلاعاتی و ارتقا سامانه اطلاعاتی یکپارچه در کنار افزایش دانش و مهارت تخصصی کارکنان پلیس آگاهی ناجا را به عنوان یک اصل و رویکرد دنبال کنیم.

رئیس پلیس کشور با تاکید بر لزوم توسعه کمی و کیفی اقدامات آزمایشگاهی و فنی – اطلاعاتی ادامه داد: توسعه، تسلط و اشراف اطلاعاتی بر جغرافیای جرم، شیوه و شگرد ارتکاب جرم نیز بسیار حائز اهمیت است.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تمرکز ویژه در رابطه با کاهش سرقت‌ها و پیشگیری از وقوع این جرم تاکید کرد و افزود: توجه به چرخه کامل کشف به ویژه استرداد اموال مسروقه به مال باختگان و کنترل بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه و احقاق کامل حقوق مادی و معنوی بزه دیدگان و مال باختگان موضوع و مؤلفه ای است که نباید از آن غافل شویم.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: جدیت و اهتمام در راستای پی جویی و کشف جرایم خشن از قبیل زورگیری و پیگیری آن تا حصول نتیجه نهایی و انعکاس و انتشار نتیجه اقدامات با همراهی معاونت اجتماعی ناجا نیز به عنوان یک رویکرد اولویت دار دنبال و اجرایی شود، چرا که برخی در صددند با بازنشر صحنه‌هایی از زورگیری و سرقت‌های خشن در فضای مجازی القا ناامنی در جامعه کنند، در حالی که مجرمان باید بدانند که فضا برای آنان ناامن است و تحرکاتشان در رصد و تیررس پلیس است و در کوتاه‌ترین زمان ناامن کنندگان فضای عمومی جامعه را شناسایی و دستگیر می‌کنیم.

سردار اشتری تاکید کرد: در صحنه جرم با مجرمان تعارف نداریم و با قاطعیت برخورد می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم که عده‌ای با ایجاد رعب و وحشت در صدد القا ناامنی در جامعه باشند.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با بیان اینکه مجازات باید به گونه‌ای تعیین شود که بازدارندگی لازم را داشته باشد، عنوان کرد: متأسفانه در برخی از جرایم شاهدیم که، هزینه جرم پایین است در حالی که احکام و مجازات بایستی بازدارندگی لازم را در راستای جلوگیری از تکرار چرخه جرم داشته باشند.

سردار اشتری در ادامه با اشاره بر لزوم صیانت جدی و مؤثر از کارکنان اضافه کرد: در صیانت و حمایت از کارکنان بر رویکرد مسئولانه و پدرانه تاکید دارم؛ در ماجرای اخیر نیز از نیروی وظیفه شناس ولو یک سرباز با قاطعیت حمایت کردیم، چرا که معتقدم نیروی متعهد و وظیفه شناس همواره باید مورد حمایت فرماندهان و مسئولان باشد.

رئیس پلیس کشور با تاکید بر لزوم حمایت و معاضدت قانونی از سبزپوشان وظیفه شناس تاکید کرد: همان گونه که رویکرد مان صیانت و حمایت از نیروهای مسئول و متعهد است در مقابل، از کم کاری کسانی که به درستی به وظیفه خود عمل نمی‌کنند و یا اهمال در انجام وظیفه دارند نیز چشم پوشی نمی‌کنیم.

سردار اشتری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بر زحمات و تلاش‌های نیروهای پلیس از نقطه صفر مرزی تا مرکز واقف هستم، ادامه داد: قدردان ایثارگری و زحمات شبانه روزی تک تک نیروهای پلیس می‌باشم و معتقدم که نتیجه اقداماتی که منتج به کسب رضایت مقام معظم رهبری مدظله العالی شده است را مرهون تلاش همگانی هستیم.

وی با بیان اینکه بنده و هیئت رئیسه همواره دغدغه بهبود و ارتقا وضعیت معیشتی پرسنل را داریم و اقدامات در این زمینه تداوم دارد، یادآور شد: نهضت تأمین مسکن کارکنان را به عنوان اقدامی در راستای تحقق ارتقا وضعیت معیشتی پرسنل طی یک بازه زمانی ۵ ساله دنبال خواهیم کرد.

[ad_2]

منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا