;
آخرین اخبار

پیام هایی به مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی


به گزارش سایت نظام وظیفه، مدیر کل امور شاهد و ایثارگران به مناسبت اولین سالگرد سردار سرافراز حاج پیامی صادر کرد.

محمدرضا رزاقی در سالگرد شهادت سردار شهید، حاج قاسم سلیمانی را معلم بزرگ آیندگان دانست.

متن پیام وی به شرح زیر است:

«یکسال از پرواز آسمانی سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی گذشت او که درس ایثار و فداکاری را در مدرسه هشت سال ودر کنار همکلاسی هایی همچون باکری و خرازی و همت ها آموخته بود بعد از سال‌ها ایثار و از خودگذشتگی، خود مدرسه و نماد دیگری از صداقت، رشادت و پایمردی شد با نگاهی گذرا به آنچه درباره او از زبان و قلم بزرگ و کوچک، زن و مرد، معلم و شاگرد، استاد و دانشجو جاری و ساری شده است می توان دریافت که حاج قاسم عزیز مصداقی است از آیه شریفه: ان الذین آمنوا و عملواالصالحات سیجعل لهم الرحمن ودا اینجانب اولین سالگرد شهادت این شاگرد مکتب امام حسین و معلم بزرگ آیندگان را به عموم فرهنگیان و ایثارگران تسلیت عرض می کنم.»

همچنین پایگاه مقاومت شهید صادقی مقدم سازمان نوسازی مدارس کشور در اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بیانیه ای منتشر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

وَالَّذینَ جاهَدوا فینا لَنَهدِیَنَّهُم سُبُلَنا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ المُحسِنینَ

و آنها که در راه ما (با خلوص نیّت) جهاد کنند، قطعاً به راه‌های خود، هدایتشان خواهیم کرد؛ و خداوند با نیکوکاران است.(سوره مبارکه عنکبوت آیه ۶۹)

یک سال از شهادت پرافتخار “مرد میدان”، فرمانده پرآوازه سپاه قدس اسلام، سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گذشت. استکبار جهانی و دشمنان خبیث و خونخوار ملت‌های آزاده، به سرکردگی تروریسم دولتی شیطان بزرگ و صهیونیسم جنایتکار باردیگر چهره واقعی خود را با ریختن خون سردار عزیزمان و یاران مجاهدش عیان کردند؛ اما ندانستند که شجره طیبه عاشورای ۶۱ هجری با این خون ها بارورتر و تناورتر می‌شود.

سردار سلیمانی فقط «مرد میدان» مبارزه و جهاد در عرصه های و نبرد نبود؛ بلکه در جهاد نفس، تبلور ایمان ناب و خالص بود. ویژگی‌های اخلاقی و شخصیت برجسته ایشان در عمل به آموزه های و مکتب اهلبیت (ع) حاج قاسم را بدل به عبد صالح خدا و مومنی اهل معرفت کرده بود، فرمانده ای که همواره خود را “” دانست و منیت و نخوت در وجود او جایی نداشت.

به راستی که هرروز زوایای جدیدی از ابعاد شخصیتی و منش والای سردار برای ما عیان می شود. که لزوم تبیین و بازشناسی “مکتب حاج قاسم” را برای ما بیشتر می کند. سردار همیشه و همه جا، همه را دید جز خودش و این نماد انسانیت و بصیرت و ایثار و خدمت خالصانه او است. این گونه شد که تشییع پرشکوه و محبوبیت جهانی ایشان بیانگر این وعده خداست که اگر برای خدا به دین خدا خدمت کردید، خداوند محبت شما را در قلوب مردم و مومنین می اندازد.

حقیقتاً هیچ چیز جز شهادت پاداش مجاهدان فی سبیل الله و خصوصأ سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نبود. او که «مرد میدان» بود در دو جهان جاودانه شد و به آرزوی دیرینه‎اش رسید و به خیل یاران شهیدش پیوست.

سردار سلیمانی به یقین یکی از طلایه‌داران عصاره ناب مدرسه انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس است. رهبر معظم انقلاب در پیام خود به مناسبت شهادت سردار عزیزمان، او را از تربیت شدگان اسلام و شاگرد مکتب امام خمینی (ره)، در مسیر پویش آرمان‌ها و ارزش های انقلاب اسلامی معرفی کرد و این مکتب را می توان در لابه‌لای سیره، کلام، منش و زندگی این شهید بزرگوار به روشنی مشاهده کرد.

در نخستین سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهید والامقام و شهدای جبهه مقاومت، بار دیگر با آرمان‌های والای سردار دل ها در مسیر تحقق اهداف نظام اسلامی تجدید عهد می کنیم که در پیروی از ولایت و خدمت به مردم و مستضعفین و مبارزه با استکبار و نظام سلطه بیش از پیش بکوشیم و پاس‌دار خون شهیدان باشیم.»

سازمان دانش‌آموزی نیز به مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی بیانیه‌ای صادر کرد. متن بیانیه سازمان به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

برای شهید سلیمانی…

کاش زمان در سحرگاه جمعه ایستاده بود، سحرگاهی که در آن ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند؛ سالی گذشت اما جراحتی که از آن شب بر دلها مانده التیام نیافته است. او رفت و نشان سیادت شهدای جبهه مقاومت را زیبنده نام خود کرد. مگر می‌شود کسی که دست‌های خود در شبکه‌های ضریح حضرت زینب (س) دخیل کرده و با غرشی حیدریه اعلام کرده، نمی‌گذارم حرامیان دوباره شما را به اسیری ببرند و همچون علمدار رشید کربلا تا پای خون بر این قول استوار مانده، با اجری جز شهادت از این دنیا برود؟ آری! بقول مولا و مقتدایش، شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود.

امروز امت اسلام، هر چند داغدار اما با عزمی مضاعف قدم در راه آن شهید بزرگ می‌گذارد و با امید به آینده و ایمان به وعده‌های الهی و تحت امر حضرت نائب امام عصر (عج) از قرارگاه حسین بن علی (ع) در تمام عرصه ها دفاع می‌کند. انقلاب اسلامی و امت حزب الله مفتخر است که در تمامی جبهه ها و هجمه های همه جانبه دشمن، ایستادگی، مقاومت و مجاهدت‌های ظفرمندانه‌ای کرده است. اینک تقدیم پیاپی شهدای بزرگی چون شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و شهید فخری زاده؛ موید این حقیقت است که اولاً، امروز مرزهای مقاومت و مجاهدت از مرزهای سرزمینی ایران فراتر رفته و به امت بزرگ اسلامی تسری یافته و ثانیاً بعد از خطوط نظامی، خطوط دیگری چون علم و فناوری هم به دست مجاهدین اسلام و خط حزب الله فتح شده است. به تحقیق سپاه اسلام تا به اهتزاز درآوردن پرچم «لا اله الّا الله» بر قلل رفیع کرامت و بزرگواری به جهاد ادامه خواهد داد. چرا که به فرموده حضرت روح‌الله (س) تا شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستیم.

شهید سلیمانی، نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی (قدس سره الشریف) بود؛ سازمان دانش آموزی ، مفتخر است که با الگو قرار دادن این مجاهد بزرگ، سلیمانی‌پروری را ماموریت اصلی خود می داند. لذا ما اعضاء و مربیان این سازمان، به عنوان بخشی از نهاد تعلیم و تربیت، ضمن گرامیداشت نخستین سالگرد عروج ملکوتی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، بار دیگر با پیشوا و امام خود تجدید بیعت می‌کنیم و اعلام می‌داریم که با عزمی جهادی و با تاسی از سیره و اقتدا به نائب امام زمان (عج)، حضرت آیت الله اعظمی امام خامنه‌ای (حفظه الله)؛ تمام ظرفیت خود را در راستای تربیت نسل پیشگامان تمدن نوین اسلامی و پیشتازان گام دوم انقلاب به کار خواهیم گرفت چرا که بنا به وصیت شهید والا مقام، حاج قاسم سلیمانی: ((امروز قرارگاه حسین بن علی، ایران است. بدانید جمهوری اسلامی حرم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم ها می‌مانند. اگر دشمن، این حرم را از بین برد، حرمی باقی نمی‌ماند، نه حرم ابراهیمی و نه حرم محمّدی (ص)»


منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

دکمه بازگشت به بالا