;
آخرین اخبار

کارگر و کارفرما باید مکمل هم باشند

وی با بیان اینکه از ایجاد حتی یک شغل در یک روستا، خرسند می‌شوم، افزود: اگر برای یک روستایی کاری انجام دهیم ارزش آن  ۱۰ هزار میلیارد سرمایه گذاری در استان است.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه من ادعا نمی‌کنم کارهای خیلی زیاد و آنچنانی کرده‌ایم، افزود: تمام سیاست‌های ما را به هم ریخت ولی در امور مربوط به کارگران، محرومان و روستائیان، با قلبم برای مردم کار می کنم.

وی با اشاره به اینکه  هدف اصلی من  در این بخش انجام کار برای محرومان و افرادی که دستشان به دهانشان نمی‌رسد، است گفت: گاهی هم که نمی توانم کاری برایشان انجام دهم، بسیار متاثر می‌شوم به همین دلیل است که به عنوان نمونه، ستاد تسهیل را به طور صد در صدی در واحدهای تولیدی انجام می دهم.

استاندار زنجان تاکید کرد: اگر هم در استان مشکل سخت و لاینحل باشد با تمام تلاش و توان آن را حل کرده و در غیر این صورت، حل آن را حضوری در پیگیری می‌کنیم.

وی افزایش حجم سرمایه‌گذاری تسهیلات از هشت هزار و ۹۴ میلیارد تومان به  ۱۸ هزار و۷۰۰ میلیارد تومان را نتیجه پی‌گیری‌های مستمر از مرکز، عنوان کرد و افزود: تسهیلات اعطایی در استان ۶ میلیارد تومان  است که واقعا رقم قابل توجهی نیست و تحقق اغلب این تسهیلات، که تاثیر چشمگیری در ارتقای شاخص سرمایه‌گذاری هم داشته، با پیگیری‌های حضوری بوده است.

استاندار زنجان با بیان اینکه بیمه اجباری ما در شرایط سخت کرونایی و تحریم سال ۹۹،  تغییرات معناداری داشت، گفت: بیمه بیکاری ما در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸،  ۳۷۸ نفر هم کاهش پیدا کرد.

 حقیقی تاکید کرد: تشریح کارهای انجام شده، با کارهایی که انجام می‌دهم، کارگر کمتری بیکار می شود که  برای من بسیار ارزشمند است.

وی انجام چنین کارهایی برای کارگران را وظیفه همه مدیران عنوان کرد و افزود: علاوه بر ارتقای تسهیلات، امنیت سرمایه‌گذاری و نرخ مشارکت اقتصادی ما هم رتبه ۲ و ۳ کشوری را دارد که حائز اهمیت است.

این مقام مسئول گفت: ۱۸ درصد سرمایه‌گذاری خارجی سال ۹۸، در این استان انجام شده است و رتبه ممتازی در این حوزه داریم.

استاندار زنجان به حجم زیاد پروژه‌های بهره‌برداری شده در سال گذشته هم اشاره کرد و افزود: دهه فجر سال گذشته حدود  ۹هزار و ۹۵۲ میلیارد تومان پروژه افتتاح کردیم که ۷ هزار میلیارد تومان آن، در حضور رییس جمهوری بود و در بحث اهمیت آن، ذکر همین نکته که رییس جمهوری یک روز از وقت خود را به پروژه‌های استان اختصاص داد.

وی بیان اینکه اقدامات انجام گرفته باعث شد، از سال ۹۷ تاکنون واحدهای تعطیل شده بسیار خوبی را به چرخه تولید بازگردانیم، گفت: ورود ۶۰ واحد کوچک, متوسط و بزرگ به چرخه تولید باعث شد تا  ۲ هزار اشتغال احیا شود.

 استاندار زنجان همچنین با تاکید بر اینکه مشکلات واحدهای تولیدی بسیاری را رفع کرده ایم، افزود: اگر مسائل بعضی از این آنها راحل نمی‌کردیم، مشکل ملی ایجاد می شد.

وی به رفع مشکلات نخ‌تایر و ترانسفور اشاره کرد و گفت: مشکلات این واحدهای تولیدی بزرگ، که به طور حتم، امروز جزو چند واحد تولیدی انگشت‌شمار موفق کشور هستند، رفع شد و امروز شاهد رشد آنها در امرسرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال هستیم.

استاندار زنجان نقش اعضای تامین، در امنیت سرمایه‌گذاری را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در استان زنجان اعضای تامین بسیار هماهنگ و موفق داریم که بی‌نظیر هستند چون با تلاش اعضای تامین، این امنیت سرمایه‌گذاری اتفاق افتاد.

وی با تاکید بر اینکه دبیر ستاد تسهیل  استان انسان آگاه و باسواد است، افزود: او از دوران و از همان ابتدا در بدنه و مجموعه بوده و نیازی نیست امور مربوطه به او توضیح داده شود، چون کاردان است.

وی با بیان اینکه شرایط ناشی از کرونا همه حوزه ها را دچار مشکل کرد، گفت: با همه این مشکلات، اما سعی کرده‌ایم چرخه تولید را در شرایط خوبی نگه داریم.

استاندار زنجان با تاکید بر لزوم به‌کارگیری نیروهای بومی در مواقع جذب نیروی کار افزود:  تنها خواسته من از کارفرمایان، جذب نیروهای بومی است، البته با فرآیندی که پارتی بازی و تخلف در آن نباشد و عدالت هم برقرار شود.

وی گفت: جذب نیروهای بومی کاملا عملیاتی شده و همه کارفرمایان می دانند که به کار گیری نیروهای بومی، خط قرمز من هستند.

استاندار زنجان با بیان اینکه در همه سیستم‌های دنیا، ارزشمند تر از منابع انسانی وجود ندارد و هرکس در عمل، به آن توجه کرده موفق است، گفت: امروز موفق‌ترین مدیریت‌ها، مدیریت اروپایی است و ماحصل آن به مدیریت دانشمندی بر می گردد که ژاپن آن را جذب و از فکرمدیریتی او استفاده کرد که امروز رتبه برتر کیفیت  را در دنیا به خود اختصاص داده است.

وی با تاکید بر اینکه گلوگاه یک مجموعه، همیشه مواد تولیدی،خط تولید، مهندس و یا تکنسین نیست و ممکن است همان مستخدم و یا آبدارچی باشد، افزود: اگر بخواهیم در یک مجموعه گلوگاه اصلی و موثر را پیدا کنیم باید همه عوامل جاندار را بررسی کنیم.

این مقام مسئول گفت: این به این معنی است که به انسانیت و ارزش آنها از رده پایین تا بالا نگاه شود و حتی وضعیت روحی آنها در همان روز مد نظر قرار گیرد و سوال این است که ما امروز به این مسئله تا چه حد اهمیت می‌دهیم.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه به‌کارگیری منابع انسانی به این معنی است که رابطه کارگر و کارفرما بهتر شده و باید مکمل هم باشند افزود: ما باید در راستای تقویت این ارتباطات تلاش کنیم تا هر روز بهتر از گذشته شود.

 وی از پیشنهاد نماینده خانه گارگر مبنی بر حضور نماینده گارگران در جلسات گفتگوی بخش خصوصی و دولت هم استقبال کرد و گفت: در صورت عملی شدن این مهم، می‌توانیم از دیدگاه ها و نظرات آنها استفاده کنیم و قطعا تبعات مثبتی دارد.

استاندار زنجان افزود: حضور نماینده کارگران در آن جلسه، باعث می‌شود تا آنها ببینند که کارفرما چقدر دلسوز کارگر است و شعار نیست.  

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا