به گزارش ایسنا، حسن کامران در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) و بعد از قرائت گزارش کمیسیون عمران درباره حادثه آتش سوزی و فروریزش ساختمان پلاسکو درباره این گزارش گفت: در این گزارش مشخص نشده است که آیا آتش نشانان به عنوان شهید محسوب می شوند یا خیر. بیم این می رود که این موضوع با مرور زمان به فراموشی سپرده شود.

وی با بیان اینکه تهران به عنوان مرکز سیاسی کشور و دارای تمرکز جمعیتی، بدون برنامه مشخصی اداره می شود، گفت: همه شهرها به خصوص پایتخت باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند که به نظر می رسد این موضوع به ویژه در مدیریت بحران تهران به خوبی لحاظ نشده است.


نماینده تهران توضیح داد: اگر قرار است شهرداری و وزارتخانه‌های کشور، راه و کار همه متولی رسیدگی به حادثه پلاسکو باشند در نهایت وضعیت به اینجا می‌رسد که تقصیر را به گردن یکدیگر می‌اندازند و مشخص نمی‌شود که مقصر کیست.


کامران در ادامه داد: در جریان حادثه پلاسکو همه فقط جلوی تلویزیون اشک تمساح ریختند و در نهایت معلوم نشد که آیا کسی تنبیه می‌شود یا خیر. متاسفانه هیچگاه در کشورمان برای حوادث این چنینی دادگاه تشکیل نشده است.


به گزارش ایسنا، ولی ملکی نماینده مشکین شهر نیز در اظهارنظری گزارش کمیسیون عمران را کامل ندانست و گفت: وظیفه شهرداری تهران محدود به دادن اخطار نیست. لازم بود در حادثه پلاسکو ساختمان مربوطه را می‌بستند نه اینکه تنها به دادن اخطار اکتفا کنند.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا