;

کاهش دمای هوا در نیمه شمالی کشور طی امروز/ وزش باد شدید و گردوخاک در زابل

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت آب و هوایی کشور طی سه روز آینده اظهارکرد: بر اساس تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی امروز در استان‌های ساحلی دریای خزر ابرناکی و در برخی مناطق بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود همچنین بعد از ظهر امروز در مناطق شمالی استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، ارتفاعات خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

وی در ادامه گفت: در روز شنبه (۳ تیرماه) در قالب مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی و در نیمه شمالی کشور افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود. در بعد از ظهر روز شنبه نیز در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد.


وظیفه با بیان اینکه در این روز دمای هوا در نیمه غربی کشور افزایش و در نیمه شرقی کاهش می‌یابد، گفت: در روز یکشنبه نیز پدیده غالب، وزش باد نسبتا شدید در شمال شرق و شرق کشور و افزایش دما در بیشتر مناطق کشور به جز شرق و جنوب شرق پیش بینی می‌شود.


وی با بیان اینکه در روزهای جمعه و شنبه صبح خلیج فارس مواج و توفانی خواهد بود،اظهارکرد: از روز دوشنبه(۵ تیرماه) با نفوذ جریان‌های شمالی در سواحل دریای خزر ابرناکی، بارش باران و مه صبحگاهی رخ می‌دهد.


وظیفه در پایان درباره وضعیت هوای تهران گفت: روز شنبه آسمان تهران صاف و گاهی همراه با وزش باد با  بیشینه دمای ۳۵ و کمینه ۲۲ درجه سانتیگراد خواهد بود. در روز یکشنبه نیز همین وضعیت در تهران ادامه دارد البته حداکثر دمای هوا ۳۶ درجه و حداقل آن ۲۳ درجه سانتیگراد خواهد بود.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × سه =

دکمه بازگشت به بالا