;
انتظامی

کاهش ۱۶ درصدی تصادفات فوتی درون شهری در استان مرکزی


به گزارش به نقل از مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ سید علی حسینی در همایش نمونه‌های ترافیکی استان مرکزی، هدف از برگزاری همایش نمونه‌های ترافیکی را نهادینه شدن آموزش در استفاده صحیح از وسایل نقلیه عنوان و بیان کرد: عدم آگاهی رانندگان موجب بروز رفتارهای پر خطر از جمله تصادف می‌شود و فرهنگ سازی در استفاده مناسب از وسایل نقلیه همواره از ضروریاتی است که باید از سوی متولیان فرهنگ بدان توجه شود.

وی نمونه‌های ترافیکی را بازوان توانمند پلیس در ارتقا فرهنگ ترافیکی افراد جامعه دانست و افزود: یکی از پیام‌های مهم این همایش، بیان این نکته کلیدی است که به تنهایی در حل معضل و مشکلات ترافیکی موفق نبوده و باید علاوه بر نهادهای دیگری که در عرصه ترافیک درگیر هستند؛ شما نمونه‌های ترافیکی نیز یاریگر پلیس در آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به شهروندان باشید.

رئیس استان مرکزی با اشاره به کاهش ۱۶ درصدی تصادفات فوتی طی ۶ ماه ابتدای سال جاری گفت: پلیس راهور یکی از مردمی‌ترین یگان‌های در خدمت و ارتباط تنگاتنگ با آحاد جامعه به شمار می‌رود.

حسینی با اشاره به نقش اساسی مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف اجتماعی و به ویژه در حوزه فرهنگ ترافیک بیان کرد: خوشبختانه با اقدامات آموزش و مشارکتی صورت گرفته شاهد روند کاهشی در حوزه تصادفات جرحی درون شهری در استان مرکزی هستیم.

وی به بیش از ۷۰ هزار مأموریت ابلاغی در حوزه پلیس راهور استان مرکزی طی ۶ ماه نخست سال جاری اشاره و اظهار کرد: در بحث اجراییات پلیس راهور استان از ابتدای سال تاکنون بیش از ۳۰ هزار خدمت به شهروندان ارائه کرده است.

رئیس پلیس راهور استان مرکزی از صدور ۱۵۰ هزار گواهینامه در استان مرکزی در سال جاری خبر داد و افزود: بیش از ۹۰ هزار خودرو در این مدت شماره گذاری شدند.

حسینی در پایان بیان کرد: مجموعه پلیس راهور استان در تلاش است با اقدامات فرهنگی و مردم محور در حوزه‌های ترافیکی شاهد کاهش حوادث و افزایش سطح آگاهی و قانونمندی شهروندان باشد.


منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

دکمه بازگشت به بالا