;
آخرین اخبار

کاهش ۹۰درصدی شهدای مرزبانی/ مرزبانان دو برابر آموزش می‌بینند

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، «از طریق بی‌سیم به ما اعلام شد که محموله‌ای از بار قاچاق توسط قاچاقچیان نوار غربی کشور از مسیر جاده مرزی به سمت بُرجک مرزبانی که بنده و شهید «ساسان امیرخانی» در آن‌جا خدمت می‌کردیم در حرکت است.

بنا به دستور بلافاصله به همراه شهید ساسان امیرخانی، یکی دیگر از سربازان و سرگروهبان به محل مورد نظر عازم شدیم.

یکی از هم خدمتی‌هایمان و سرگروهبان به سمت پیچ جاده رفتند تا با قاچاقچیان مقابله کنند و هنوز ۱۰ متر نشده بود که از درب بُرجک مرزبانی فاصله گرفته بودیم که به سمت من و ساسان تیراندازی کردند و گلوله‌ای از تیرهای قاچاقچیان به شهید ساسان امیرخانی اصابت کرد و بر زمین افتاد.

به سوی ساسان برگشتم تا کمکش کنم که قاچاقچیان من را نیز مورد هدف قرار دادند. با سختی خودم را به ساسان رساندم تا کمکش کنم که دیدم تیر به شریان اصلی ران ساسان اصابت کرده است و ساسان غرق در خون است.

با پارچه‌ای پای ساسان را بستم اما خون بند نمی‌آمد و هرچقدر ساسان را صدا می‌زدم جواب نمی‌داد.لحظات سختی بود و هنوز داشتم ساسان را صدا می‌زدم که بیدار شود اما ساسان دیگر صدایم را نمی‌شنید و جوابم را نمی‌داد.»

چند خطی که خواندید روایت سرباز اهری از درگیری مسلحانه در مرز سردشت با قاچاقچیان است که سال گذشته با عنوان «حکایت سرباز جانباز در درگیری‌های اخیر مرزبانان با قاچاقچیان» در سایت نظام وظیفه به نقل از مهر منتشر شد.

اخبار شهادت سربازان به ویژه سربازان مرزبانی در فضای مجازی حرف و حدیث‌هایی را به همراه دارد؛ برخی از کاربران مدعی می‌شوند به سربازان آموزش‌های لازم داده نمی‌شود و بدون مهارت آنها را به مرز اعزام می‌کنند و به همین دلیل است که در درگیری‌ها آنها به شهادت می‌رسند.

کاهش ۹۰درصدی شهدای مرزبانی/ مرزبانان دو برابر آموزش می‌بینند

این موضوع را با سردار احمد علی گودرزی فرمانده مرزبانی در میان گذاشتیم، وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا برخلاف آموزش‌ها انتظامی و امنیتی به سربازان مرزبانی در درگیری‌های مرزی شاهد به شهادت رسیدن این افراد هستیم به خبرنگار مهر گفت: آموزش‌هایی که در مرزبانی به افراد داده می‌شود دو برابر آموزش‌های انتظامی است و این آموزش‌ها بسیار سخت و حرفه‌ای است.

وی افزود: اما درگیری در مرز واقعی است، درگیری‌های قاچاقچیان سلاح، مهمات، مواد مخدر گروه‌های ضد انقلاب واقعی است و بحث گلوله و باروت به میان است و مانند دوران آموزشی نیست.

فرمانده مرزبانی انتظامی کل کشور گفت: از ابتدای سال تا به امروز ۹۰ درصد شهدای مرزبانی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش پیدا کرده است.

کاهش ۹۰درصدی شهدای مرزبانی/ مرزبانان دو برابر آموزش می‌بینند

گودرزی بیان کرد: مرزبانان در ۸۷۵۵ کیلومتر مرز آبی و خاکی شاهد تهدیدات‌های مختلفی هستند که تجهیزات و امکانات تا حد توان برای هر منطقه تهیه شده و به نحو شایسته در اختیار افراد قرار گرفته است.

وی در پایان گفت: آموزش‌های ما در مرزبانی مهارتی است و همه افراد مستقر در یک مقر مرزبانی همگی آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند.

[ad_2]

منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 14 =

دکمه بازگشت به بالا