کسرخدمت سربازی نخبگان

در پی انتشار برخی خبرها پیرامون لغو مقررات احتساب پروژه تحقیقاتی به عنوان بخش یا تمام طول مدت خدمت ضرورت و پیگیری‌های برخی از مخاطبان ایسنا در این خصوص، جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با تکذیب این شایعه، جزئیات بهره‌مندی از این مقررات را تشریح کرد.

سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره مقررات احتساب پروژه تحقیقاتی به عنوان بخش یا تمام طول مدت خدمت دوره ضرورت و همچنین اظهاراتی مبنی بر اینکه این قانون در سال ۹۴ اجرا نمی‌شود، گفت: این مقررات مصوبه فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است و تا زمانی که تغییر جدیدی در این خصوص اعمال نشود، لازم‌الاجراست. بنابراین هیچ یک از اظهارات مبنی بر لغو این مقررات در سال ۹۴ صحیح نیست و اجرای آن کما فی السابق ادامه دارد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره شرایط بهره‌مندی از این مقررات برای متقاضیان نیز اظهار کرد: مشمولان دارای مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر می‌توانند با انتخاب پروژه تحقیقاتی در موضوعات منطبق با مسائل رفاهی و امنیتی کشور بین دو تا ۱۹ ماه کسر خدمت دریافت کنند.

وی درباره اینکه چه ملاکی برای اعطای کسر خدمت وجود دارد، گفت: این پروژه‌ها در کمیته‌ای در بنیاد نخبگان نیروهای مسلح و با حضور کارشناسان و متخصصان ارزیابی شده و پس از آن با توجه به نظر کارشناسان، کسر خدمت به مشمولان متقاضی واجد شرایط داده می‌شود.

وی با تأکید دوباره بر اینکه این مقررات در سال جاری نیز اجرا خواهد شد، درباره شرایط اقدام برای بهره‌مندی از این کسر خدمت‌ها تصریح کرد: کسانی که قصد بهره‌مندی از این مقررات را دارند نگران نباشند. آنان می‌توانند با مراجعه به مراکز پژوهشی و تحقیقاتی نیروهای مسلح پروژه‌ منطبق با مسائل دفاعی و امنیتی را انتخاب کرده و کار خود را آغاز کنند.

کمالی با بیان اینکه در پایان به این دسته از افراد کارت پایان خدمت داده می‌شود، گفت: البته تمامی متقاضیان بایستی دوران آموزشی را طی کنند.

وی درباره آن دسته از مشمولانی که هم اکنون در حال خدمت نیز هستند، گفت: آن دسته از مشمولان دارای مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر که هم اکنون در حال انجام خدمت سربازی هستند نیز می‌توانند با ارائه پروژه تحقیقاتی کسر خدمت دریافت کنند.

کمالی درباره اینکه مدت کار روی پروژه چقدر باید باشد، خاطرنشان کرد: به نوع پروژه بستگی دارد، اما به طورکلی حدود یک سال و نیم باید این پروژه انجام شود و البته پژوهشگران باید مراحل مختلف تحقیقات را به نیروهای مسلح گزارش دهند و این‌طور نیست که بروند و یک سال و نیم دیگر پروژه‌ای را بیاورند؛ بلکه باید تمام مراحل زیر نظر کارشناسان انجام شود.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح شرط بهره‌مندی از این مقررات را نداشتن غیبت از سوی متقاضی دانست و افزود:‌ بدیهی است که اگر مشمولان وارد غیبت شده باشند امکان استفاده از این تسهیلات را نخواهند داشت.

کمالی درباره اینکه آیا امکان ارائه پروژه‌ای از قبل وجود دارد یا خیر؟ گفت: روند پروژه تحقیقاتی باید زیر نظر مشمولان و راهنمایی کارشناسان انجام شود و البته ممکن است موارد استثنایی نیز وجود داشته باشد که این‌ها جزء جزئیات است و شرایط کلی بهره‌مندی همان چیزی است که به آن اشاره کردم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. با سلاملطفا اخبار کسر خدمت یک ماهه سرباز ساعی را پیگیری کنید. چرا که هیچ ارگان نیروی انتظامی حاظر به ارائه کسر خدمت نیست.با تشکر

  2. به استحضار میرساند شخصی به نام فرید میکاییل پوراردبیلی( سرباز کسر خدمت) و با همکاری برادر ایشان بهروز میکاییل پور با تاسیس شرکت تحت عنوان اموزشی و پژوهشی زمرد در فلکه دوم صادقیه برج گلدیس طبقه ۷ واحد ۷۲۱ باعنوان مشاوره پژوهشی اقدام به اخذ پول کلان برای طرح نخبگی و کسر خدمت ازسربازان نموده است.این فردبین دوازده تا بیش از سی میلیون تومان از هر فرد با وعده انجام کل طرح کسر خدمت و.. اخذ نموده است. طوری که در ظرف شش ماه به سود هنگفتی سه میلیارد تومان رسیده است. خواهشمند است ضمن هشدار به سربازان در جهت در دام نیافتادن به این افراد سود جو، از ادامه کار و پیشرفت چنین شرکتهایی ونیروهایی که این فرد معرفی مینماید، جلوگیری به عمل اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا