;
انتظامی

کشف باند جیب برهای خانوادگی/ دستگیری پلیس قلابی در کرج

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، کلان‌شهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

کشف باند جیب برهای خانوادگی

سرهنگ سید قاسم موسوی فر رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری اعضای یک باند خانوادگی که با همکاری یکدیگر در تهران و سایر استان‌ها جیب بری می‌کردند، خبر داد و گفت: بیست و چهارم بهمن ماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع دستگیری سارق جیب بر به نام مرضیه ۲۹ ساله در کلانتری ۱۶۹ مشیریه تشکیل شد که با دستور قضائی پرونده برای کشف و پی جویی در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت و کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت‌های خاص پایگاه مأمور رسیدگی شدند.

وی عنوان کرد: محتویات پرونده حاکی از آن بود، شاکی ۲۳ بهمن ماه در بازار روز مشیریه مشغول خرید بوده که سارق جیب بر قصد سرقت گوشی تلفن همراه وی را داشته وی شاکی متوجه می‌شود و با کمک افراد دیگر فرد مظنون را دستگیر و مأمورین سریعاً به محل عزیمت، سارق که خود را مرضیه معرفی کرده بود جهت انجام تحقیقات به کلانتری انتقال و با دستور قضائی به این پایگاه منتقل می‌شود.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: متهم که علت حضورش را در محل فالگیری برای مردم عنوان و اظهار کرد کسی همراه وی نبوده است که در این خصوص مأمورین جهت انجام تحقیقات میدانی به محل وقوع حادثه عزیمت، با بررسی دوربین‌های مداربسته و بازبینی آن مشاهده گردید سارقین تعداد چهار نفر که یکی از آنان مرد و سه نفر دیگر زن هستند نقشه سرقت به شیوه جیب بری را کشیده اند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: بررسی سوابق متهمه حاکی از آن بود وی دارای ۱۵ فقره سابقه کیفری در زمینه‌های جیب بری، گوشی قاپی و… در شهرهای مختلف از جمله کرمان، سیرجان، بندرعباس، تهران و مشهد هستند که کارآگاهان با استفاده از شیوه‌های نوین و علمی کشف جرم موفق می‌شوند سرنخ‌های متعدد دیگری را نیز بدست آورند و در این مرحله متهم که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت و به سرقت‌های متعدد از شهروندان اعتراف و اظهار کرد سرقت‌ها به همراه همسرش و خواهر و همسر خواهرش مرتکب شده است و حاضر به همکاری جهت شناسایی همدستان خود است.

خرید مواد مخدر در بستر سرقتی ۵۰ میلیاردی

سعید دالوند رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از کشف پرونده‌ای خبر داد که زن سارق با سرقت ۵۰ میلیارد ریال اموال مال باخته، هزینه مصرف مواد مخدرش را تأمین کرده بود و گفت: پنجم خرداد ماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل در کلانتری ۱۶۳ ولنجک تشکیل و با دستور قضائی کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت منزل پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران مأمور کشف و پی جویی سرقت شدند.

وی با اشاره به اینکه در بررسی‌های کارآگاهان به دست آمد سارق یک زن بوده که به منزل مال باخته و واحد کناری شاکی در رفت و آمد بوده عنوان کرد: با شناسایی مخفیگاه متهم با دستور قضائی زن سارق در حالی که مشغول استعمال مواد مخدر بود دستگیر شد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: در پی جویی های انتظامی متهم به بزه انتسابی اعتراف و اظهار کرد که اموال مسروقه به ارزش ۵۰ میلیارد ریال را برای تأمین هزینه مصرف مواد مخدر به افراد عبوری فروخته است.

این مقام انتظامی اضافه کرد: متهم اعتراف کرد، بعد از به دست آوردن کلید منزل مال باخته و تهیه کپی از آن در فرصت مناسبی اموال را سرقت کرده است که با اعتراف صریح متهم به بزه انتسابی، زن سارق با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شد و کشف جزئیات پرونده و جرایم احتمالی متهم ادامه دارد.

دستگیری فروشندگان مواد مخدر در چیتگر

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری ۲ فروشنده مواد مخدر و کشف بیش از ۲ کیلو شیشه از مخفیگاه متهمان خبر داد و گفت: در پی اخبار واصله و رصدهای تیم عملیاتی کلانتری ۱۵۴ چیتگر دو نفر در محدوده شهرک ولیعصر که اقدام به فروش مواد مخدر می‌کردند شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه مأموران در تحقیقات و پی جویی های انتظامی ساعات تردد متهمان و مخفیگاه آنان را شناسایی کردند افزود: پس از اخذ مجوز قضائی در یک عملیات منسجم و مشترک مأموران کلانتری‌های ۱۵۴ چیتگر و ۱۵۳ شهرک ولیعصر به مخفیگاه متهمان اعزام و ۲ متهم ۳۵ و ۴۰ ساله در منزل دستگیر و از مخفیگاه متهمان ۲ کیلو و ۱۰۰ گرم شیشه و ۹ گرم هروئین و تعداد زیادی اموال مسروقه که در قبال مواد مخدر از مشتریان خود دریافت کرده بودند، کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران با اشاره به اینکه با هوشیاری و درایت مأموران متهمان غافلگیر و دستگیر شدند ادامه داد: متهمین از افراد سابقه دار می‌باشند و به جرم خود مبنی بر فروش مواد مخدر و خرید اموال مسروقه اعتراف کردند.

سرهنگ موقوفه‌ای با بیان اینکه تا کنون ۱۶ تن از مال باختگان اموالشان را شناسایی کردند در پایان خاطر نشان کرد: پرونده و متهمان به مرجع قضائی معرفی شدند.

مأمور قلابی وردآورد دستگیر شد

سرهنگ ضرغام آذین سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری تهران یکی از شهروندان به کلانتری ورد آورد مراجعه و اظهار کرد، فردی با خودروی سمند سفید رنگ در اتوبان کرج در حالی که بیسیم هم همراه خود داشت ۱۰۰ دلار و۳۰۰ هزار تومان وجه نقد از وی سرقت کرده است که موضوع بصورت ویژه رسیدگی و دستگیری سارق در دستور کار تیم عملیاتی کلانتری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با بررسی و پیگیری موضوع متهم شناسایی شد افزود: فرد سارق دارای چند فقره سابقه در خصوص سرقت به شیوه غصب عنوان پلیس می‌باشد.

این مقام انتظامی افزود: با شناسایی مخفیگاه متهم در شهر کرج و اخذ مجوز قضائی در یک عملیات منسجم و غافلگیرانه پلیسی متهم در مخفیگاهش دستگیر شد.

سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: این متهم ۳۰ ساله به بزه انتسابی خود مبنی بر سرقت به شیوه غصب عنوان پلیس معترف و تاکنون ۳ نفر از شکات شناسایی شدند.

سرهنگ آذین در پایان خاطر نشان کرد: تحقیقات برای شناسایی شکات و کشف جرایم احتمالی ادامه دارد.

[ad_2]

منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + هفت =

دکمه بازگشت به بالا