کشف ۸۶ درصدی جرایم سایبری در کل کشور طی ۹ ماهه سال ۹۵


به گزارش ایرنا از اعلام روز یکشنبه پایگاه خبری پلیس فتا، سردار کمال هادیان فر همچنین از وقوع ۵۰ درصدی جرایم در حوزه پیام رسان‌ ها در کشور خبر داد و افزود: با توجه به اهمیت فضای مجازی در توسعه جامعه ما، طی سال‌های اخیر‌، فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات مورد توجه زیادی قرار گرفته و کانون تحولات جدیدی در خانواده و زیر ساخت‌های کشور در استفاده از فضای مجازی ایجاد شده است.
وی ادامه داد: علما و اندیشمندان با پیروی از اصل امر به معروف و نهی از منکر باید به تقویت بنیادهای اساسی در حوزه فرهنگ‌، دین‌، اخلاق مداری اسلامی در استفاده از فضای مجازی بپردازند تا این فضا فرصت و ابزاری برای توسعه افکار و اندیشه‌های جوانان اسلامی ایرانی باشد.
رئیس پلیس فتا گفت: در حال حاضر بیش از ۲۹ میلیون کاربران این فضا جوانان هستند و بیش از ۱۷۰ هزار کانال فارسی در تلگرام فعال است که بخش زیادی از این کانال‌ها در اختیار قشر جوان قرار دارد.
هادیان فر اضافه کرد: ارتباطات سالم در فضای مجازی و لزوم هوشیاری جوانان و خانواده‌ های آن ها نسبت به تهدیدات فضای سایبر باید در درجه نخست اولویت آنها‌، نهادهای رسمی و غیر رسمی کشور قرار گیرد.
وی ادامه داد‌: متاسفانه امروز فضای شبکه‌ های اجتماعی مملو از اخبار نادرست و ضد و نقیض است که بسیاری از آنها در نمایش متن‌، عکس و فیلم می‌تواند مسیر انحرافات اجتماعی جوانان و خانواده‌ها را رقم بزند .
سردار هادیانفر اضافه کرد: استفاده از ظرفیت‌های همچون رسانه‌های دیداری‌، شنیداری و مکتوب برای نهادینه کردن فرهنگ سایبری و استفاده از آموزه‌های دینی از جمله امر به معروف و نهی از منکر به عنوان ‌کنترل اجتماعی‌ توسط هر شخص ضروری است تا هر فرد بتواند با تدبیر در کنار نیروهای خدمت‌گزار فتا‌، پلیسی برای محافظت از دین‌، وطن‌، مال‌و ناموس خود باشد.
سردار هادیانفر افزود: دشمنان دین مداری مردم ایران را هدف قرار داده‌اند و تلاش می‌ کنند در فضای مجازی با تغییر در باورها و ارزش‌های اخلاقی‌، هموطنان ما را مورد تهاجم فرهنگی قرار دهند و هدفشان دین‌زدایی و اخلاق‌زدایی بین جوانان و خانواده‌ها است.
وی تاکید کرد: علما و فضلا باید کارشناسانه و با اقتدار‌، بیش‌تر از قبل به فضای مجازی ورود کنند و اوج هنر روحانیت و محققان کشورمان است که تلفیقی بین واقعیت‌های روز‌، فناوری مدرن و احکام الهی ایجاد کنند و به گونه‌ای عمل کنند تا مردم با صراحت و شفافیت اطلاعاتی و آگاهی کامل وارد فضای روز شوند تا از طریق فضای سایبر و فناوری نوین که مملو از فرصت‌های مفید است پیام انقلاب‌، قران و اهل‌بیت‌(ع ) بدون وجود داشتن هر گونه مرزی در فضای مجازی به گوش جهانیان برسد .
رییس پلیس فضای تولید وتبادل اطلاعات نیروی انتظامی ، فضای مجازی را به عنوان جادوی جهان نمای هزاره سوم برشمرد و گفت‌: تعامل دستگاه ‌ها و نهادهای دولتی برای نهادینه ساختن فرهنگ استفاده از فضای سایبر‌، آگاهی از فرصت ‌ها و تهدیدات این فضا امری ضروری است و باید زیر ساخت‌ها در این حوزه قوی تراز گذشته شود.
اجتمام۹۱۰۵**۱۵۶۹
تنظیم:معصومه نیکنام ** انتشار: علی حبیبی

انتهای پیام /*منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا