کشف ۲ تن گوشت چرخ کرده مظنون به فساد

رئیس گشت های مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران از کشف حدود دو تن گوشت چرخ کرده مظنون به فساد و همچنین صد کیلو انواع گوشت فاسد در یک کبابی در شرق تهران خبر داد.

بهمن حسن بیگی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: براساس گزارش ارسالی از اداره کل دامپزشکی استان تهران مبنی بر دپوی مقادیر زیادی گوشت چرخ کرده در یکی از کبابی های منطقه شرق تهران، گشت مشترک تعزیرات با حضور بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و کارشناسان سازمان دامپزشکی به محل اعزام شد و پس از بررسی سردخانه این واحد، بیش از دو تن گوشت چرخ کرده مظنون به فساد توقیف و برای آزمایش منتقل شد.

وی با اشاره به اینکه براساس قانون نگهداری گوشت بصورت چرخ کرده در کبابی ها و رستوران ها غیرقانونی است و باید در زمان طبخ چرخ شود افزود: اگر آلودگی میکروبی این دو تن گوشت کشف شده در آزمایشگاه اثبات شود، پرونده واحد صنفی به دادسرای جرائم پزشکی ارسال خواهد شد و اگر آلودگی میکروبی اثبات نشود به علت نگهداری گوشت چرخ کرده پرونده ای تشکیل و به یکی از شعب اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران ارسال می شود.

حسن بیگی گفت: در ادامه بازرسی از این کبابی همچنین به حدود صد کیلو انواع گوشت از قبیل شیشلیک، فیله مرغ، بال مرغ و گوشت چرخ کرده برخورد کردیم که با حضور نماینده سازمان دامپزشکی معدوم شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا