کمپین ارمغان برای آزادی زنان زندانی در کشور ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری مهر، شهیندخت مولاوردی در کانال اختصاصی خود افزود: این کمپین تا فراهم سازی زیرساخت های لازم برای توانمندسازی زنان آسیب دیده به راه خود ادامه می دهد.

وی تصریح کرد: همه ۲۸۰ زندانی زن جرائم غیرعمد با یاری شما و به واسطه تفاهم نامه ای که با ستاد دیه کشور داشتیم، آزاد شدند.


مولاوردی ادامه داد: البته مدت زمان کمپین ارمغان برای آزادی زندانیان زن با جرائم غیرعمد مالی که از روز مادر تا روز دختر بود، به پایان رسیده است.


به گزراش خبرگزاری مهر، کمپین «ارمغان» به منظور آزادی زنان جرائم غیرعمد در راستای اجرای یکی از بندهای تفاهم نامه معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری و ستاد دیه از میلاد حضرت زهرا(س) تا میلاد کریمه اهل بیت حضرت معصومه(س) و روز دختر (سوم مردادماه) بود.


فعالیت این کمپین با هدف پیشگیری و کاهش وقوع جرایم غیرعمد وغیر کلاهبرداری دربین زنان از طریق جلب کمک های پایدار، پیشنهاد اهدای داوطلبانه پنج رقم آخر فیش های حقوقی کارکنان دستگاههای اجرایی، تعامل و همکاری در برگزاری دوره های آموزشی، گردهمایی های استانی و کشوری و انجام طرح های مشترک پژوهشی با هدف شناسایی دلایل و عوامل ارتکاب اینگونه جرایم منعقد شد.


٩٠ درصد این زنان در حبس، هیچ سابقه کیفری قبلی ندارند و جرم بیشتر آنان به صدور چک مربوط است چکی که همسران، دوستان یا وابستگان آنان امضا کرده اما این افراد ضامن بودند.

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا