کمیته امداد مریضخانه فقراست نه مرداب مددجویان/امداد را رها نمیکنم

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز فتاح که به منظور بازدید از وضعیت امدادرسانی به مددجویان استان لرستان در شهرستان «دلفان» حاضر شده بود، با انتقاد از برخی اظهارنظرها در خصوص میزان محرومیت مناطق مختلف گفت: متاسفانه برخی مسئولان در بیان میزان محرومیت از یکدیگر سبقت می گیرند که این وضعیت برای نظام اسلامی شایسته نیست.

وی ادامه داد: انقلاب آمد تا محرومت را رفع کند و ما معتقدیم که این مهم شدنی است. ما در مقابل این محرومیت‌ها مسئولیم. من به مسئولان عالی نظام و رئیس جمهور هم اعلام کردم که این وضعیت قابل تغییر است. نباید تسلیم دشمن فقر شویم زیرا ما جبهه ای و جهادی هستیم. در خط مقدم می گفتیم در مقابل دشمن هر اتفاقی افتاد نباید زانو بزنیم و فقر هم یک دشمن واقعی است. 


 رئیس کمیته امداد با تقدیر از نگاه رهبر معظم انقلاب به موضوع محرومیت زدایی تاکید کرد: قسم جلاله میخورم که نگاه ایشان و دقت نظرشان در موضوع فقرا و نیازمندان را کمتر کسی دارد و این مایه افتخار ماست.


فتاح اضافه کرد: مجلس اقدامات خوبی در حمایت از اقشار محروم داشته و دولت هم با ارائه کامل بودجه کمیته امداد و اعتبارات وام، به طور کامل همکاری داشته است. امیدواریم هرچه زودتر شرایط اقتصادی دولت بهتر و اقتصاد از رکود خارج شود زیرا با چرخش چرخ اقتصاد و فعالیت کارخانه ها، خودبخود ورودی کمیته امداد کاهش می یابد و در ادامه افراد بیشتر به خودکفایی می رسند. 


وی با اشاره به برخی انتقادات از شیوه غربالگری افراد تحت پوشش گفت: برخی انتقادات وارد است اما نباید کاری کنیم که به تعبیر مراجع عظام، کمیته امداد تبدیل به «مرداب» شود و مددجو تا پایان عمر تحت پوشش کمیته امداد بماند. کمیته امداد مثل یک بیمارستان با تعداد تختهای محدود است و هیچ پزشکی راضی نیست بیمارش برای همیشه روی تخت بیمارستان بماند.


رئیس کمیته امداد با بیان اینکه «کمیته امداد مریضخانه و اورژانس فقر» است افزود: شرعا و عرفا حق نداریم کسی را که نیازمند نیست تحت پوشش نگه داریم یا فردی نیازمند را از پوشش خارج کنیم. 


فتاح ادامه داد: امام (ره) وحدت را به ما آموخت که این رمز پیروزی است و امروز شاهدیم در سطح عالی نظام همه می خواهند به کمیته امداد کمک کنند و گاهی درخواست لایحه می کنند برای کمک به امداد به طوری که ما از پاسخگویی معذور می شویم.


وی با انتقاد از شیوه پرداخت یارانه ها خاطرنشان کرد: سیستم پرداخت یارانه از ابتدا ایراداتی داشت. برخی باید سهم بیشتری می بردند. در حال حاضر پرده اول این اتفاق با سه برابر شدن یارانه مددجویان اجرا شده و این اتفاق مثبت ادامه خواهد داشت.


رئیس کمیته امداد با تاکید بر اهمیت موضوع مددکاری در این نهاد اظهار کرد: من خود را یک مددکار می دانم. هرچند خواستند مرا از این را هل بدهند تا مسیر را رها کنم اما کجا بروم بهتر از امداد؟ این تاجی است که رهبر انقلاب بر سر ما گذاشته و آن را رها نخواهم کرد.


فتاح با بیان اینکه سهمیه ویژه ای را برای زیارت عتبات مددجویان در نظر گرفته ایم تاکید کرد: مددجویان ما همیشه بین خانه تا ادارات امداد در رفت و آمد هستند. خوب است مسئولان ما به پیاده روی اربعین بروند که ثواب بسیار بالایی دارد اما باید برای مددجویان سهمیه سفر عتبات پیش بینی کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا