کمیته امداد و اتاق بازرگانی توافق نامه همکاری امضاء کردند

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، بر اساس این توافق نامه که به امضای مهندس سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد و مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران رسیده است،  اداره بیمارستان بازرگانان بعد از  تاریخ امضای این توافق نامه به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران واگذار می شود و از این پس کمیته امداد هیچ مسئولیتی در قبال اداره آن نخواهد داشت.


 


در مراسم امضای این تفاهم نامه، مهندس سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد با بیان اینکه سال ۱۳۲۹ بیمارستان بازرگانان وقف اتاق بازرگانی شده بود که پس از پیروزی انقلاب، اداره این بیمارستان به کمیته امداد واگذار شد، گفت: با امضای این توافق نامه، اداره این امانت که در این چند سال به خوبی از آن صیانت و پاسداری شده است ، به متولی خود محول   می شود.


 


فتاح با تاکید بر اینکه کمیته امداد  باید از تصدی گری خارج و امورات آن به بخش های دیگر واگذار شود، اظهار کرد: به منظور چابک و کوچک سازی کمیته امداد و کاهش تصدی گری، تلاش می کنیم تا با جایگزینی خرید خدمت فرآیند خدمت رسانی به نیازمندان را بهبود ببخشیم.


 


وی ادامه داد: هم اکنون ۳۵۰ نفر از پرسنل بیمارستان از کارمندان کمیته امداد هستند که بر اساس توافق انجام شده این افراد به کار خود در این مجموعه، همچون گذشته ادامه می دهند.


 


در ادامه مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی با توجه به مسئولیت اجتماعی، کمک به مستمندان را از اولویت های کاری خود می داند، گفت: بر همین اساس تعهد می کنیم ارائه خدمات به مددجویان در این بیمارستان روز به روز افزایش پیدا کند؛ همچنین بر اساس توافقات درون سازمانی جهت افزایش خدمات رسانی به نیازمندان ، بیمارستان بازرگانان طی چند سال آینده به بیمارستان فوق تخصصی تبدیل می شود.


 


براساس این توافق نامه؛ برای ایفای مسئولیت اجتماعی در رسیدگی و ارائه خدمات درمانی به نیازمندان، تمامی خدمات تشخیصی، درمانی و توان بخشی قابل انجام بدون محدودیت و بدون اخذ وجه(فرانشیز) همچون گذشته به تمامی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد ارائه  می شود.


 


اداره این بیمارستان بیش از ۱۵ سال برای خدمت رسانی به نیازمندان بر عهده کمیته امداد بود که در حال حاضر طی امضای این توافق نامه به اتاق بازرگانی واگذار شد؛ در حال حاضر ۴۸۰ مددجو به صورت ماهیانه از خدمات سرپایی و ۱۸۵ نفر از خدمات بستری این بیمارستان به طور رایگان بهره مند می شوند.


 


 


شایسته ذکر است؛ بیمارستان بازرگانان با کمک خیران و مدیریت کمیته امداد پس از بازسازی گسترده به عنوان یک بیمارستان عمومی ۱۷۵ تخت خوابی با مجوز بهره برداری از وزارت بهداشت راه اندازی شده است.منبع: snn

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا