;
آخرین اخبار

۱۰ پروژه ورزشی در سیستان و بلوچستان بهره برداری می شود

به گزارش خبرگزاری برنا ،  ادهم کرد در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: همزمان با هفته دولت افتتاح و زیرساخت ۱۰ زمین چمن مصنوعی درنیکشهر، زرآباد، دشتیاری ، سراوان ، هیرمند، نیمروز ، ، دلگان و کنارک با اعتبار ۵۹ میلیارد ریال صورت خواهد گرفت . 


وی ادامه داد: همچنین ۲۶ خانه ورزش روستایی به ارزش ۲۴۰ میلیون تومان به منظور توسعه ورزش همگانی در این هفته تجهیز می شود و صد در صد پروژه های قابل افتتاح در اختیار روستاییان قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: طی سال های گذشته با حمایت دولت و همت خیران زیرساخت های ورزشی بسیار خوبی در این خطه پهناور ایجاد شده به گونه ای که تعداد زمین های چمن ورزشی این استان به ۱۶۰ زمین رسیده است.

وی با اشاره به قهرمانان ورزشی سیستان و بلوچستان گفت: همچنین استعدادهای بسیار خوبی در حوزه ورزش قهرمانی شناسایی و به کشور معرفی شده که دانیال شه بخش ورزشکار المپیکی استان یکی از برترین ها و به عبارتی تاریخ ساز ورزش سیستان و بلوچستان است.

کرد افزود: این ورزشکار و قهرمان خوش آتیه که به دلیل جراحت از ادامه رقابت های المپیک بازماند، یکی از استعدادهای بی نظیر بوکس ایران است که به طور قطع در رقابت های آینده شاهد درخشش بیش از پیش وی در عرصه های فراملی به ویژه المپیک پاریس خواهیم بود.

به گفته وی، با توجه به این که دانیال در المپیک از کسب مقام بازماند، ۵۰۰ یورو از طریق فدراسیون بوکس و زمینی از سوی استانداری به وی اهدا شد و مسئولان استانی قول ساخت منزلی برای این ورزشکار در روستاهای اطراف داده اند که با حمایت سپاه سلمان محقق خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان ادامه داد: بهار بدیعی دیگر استعداد ورزشی سیستان و بلوچستان نیز طی دو روز گذشته در رقابت های مچ اندازی آسیا موفق به کسب ۴ مدال شد که یکی دیگر از افتخارات این خطه پهناور محسوب می شود.

وی افزود: سیستان و بلوچستان طی سال های اخیر در حوزه ورزش های قهرمانی، همگانی، توسعه زیرساخت های ورزشی با رشد قابل توجهی مواجه بوده و در برخی شاخص ها موفق به کسب رتبه شده است.

 

 

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سه =

دکمه بازگشت به بالا