۱۱ تیر؛ آغاز توزیع کارت شرکت در آزمون سراسری ۹۶

اجتماع > آموزش – همشهری آنلاین:
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش گفت: کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۶ از یکشنبه ۱۱ تیر ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، حسین توکلی با اعلام این خبر گفت: اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاریخ برگزاری، نحوه پرینت کارت و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۶ از یکشنبه ۴ تیر ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش منتشر می‌شود.

وی افزود: این اطلاعیه درباره تاریخ برگزاری، نحوه پرینت کارت و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۶ است که از یکشنبه ۴ تیر ماه بر روی سایت سازمان سنجش و همچنین در نشریه پیک سنجش روزهای دوشنبه ۵ و ۱۲ تیر ماه ۹۶ منتشر می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش گفت: به داوطلبان ثبت‌نام‌کننده در آزمون سراسری سال ۹۶ توصیه می‌شود نسبت به مطالعه دقیق اطلاعات منتشر شده اقدام کنند.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون سراسری سال ۹۶ در روزهای ۱۵ و ۱۶ تیر ماه سال ۹۶ در ۳۷۲ شهر و بخش کشور برگزار می‌شود.

توکلی خاطرنشان کرد: داوطلبان از روز ۱۱ تیر تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۱۴ تیر ماه می‌توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه و پرینت کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۶ خود را دریافت کنند.

وی اظهار داشت: آزمون سراسری در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنجشنبه ۱۵ تیر و آزمون گروه آزمایشی هنر در بعدازظهر پنجشنبه ۱۵ تیر و آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه ۱۶ تیر و آزمون گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در بعدازظهر جمعه ۱۶ تیر برگزار می‌شود.

توکلی افزود: با توجه به اینکه آزمون سراسری سال ۹۶ برای هر یک از گروه‌های آزمایشی پنج‌گانه به طور جداگانه برگزار می‌شود و هر کدام از داوطلبان در صورت شرکت در یک، دو یا سه گروه آزمایشی باید کارت ورود به جلسه آزمون خود را جداگانه دریافت کنند.

وی یادآور شد: آزمون سراسری‌ سال ۱۳۹۶ برای‌ پذیرش در دوره‌های‌ روزانه‌، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌‌نور و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌، پردیس‌های فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی (در صورت اعلام ظرفیت از سوی وزارت آموزش و پرورش) و کدرشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۶ در مجموع تعداد ۹۲۹ هزار و ۷۹۱ داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند و در نهایت برای یک میلیون و ۹۳ هزار و ۱۹۷ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده است که از این تعداد، تعداد ۶۵۷ هزار و ۶۱۳ کارت برای داوطلبان زن و تعداد ۴۳۵ هزار و ۵۸۴ کارت برای داوطلبان مرد صادر شده است.

منبع: همشهری انلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا