;
آخرین اخبار

۱۱ هزار سرباز در بوشهر آموزش‌های مهارتی را فراگرفتند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، عبدالمجید دراهکی روز سه شنبه به مناسبت روز سرباز درآئین تجلیل از سربازان نیروهای مسلح مستقر در استان بوشهر افزود: امروز با ارائه آموزش‌های مهارتی، استقرار سامانه سرباز ماهر و با همکاری قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح استان بوشهر در این حوزه، شمار سربازان مهارت آموخته نسبت به سال ۹۶ پنج برابر شده‌است.

وی هدف از مهارت آموزی سربازان را افزایش بهره‌وری و اشتغال سربازان و ایجاد فرصت‌های شغلی برای این گروه مطابق نیاز بازار کار عنوان کرد.

دراهکی یادآور شد: بوشهر در ۲ سال پیاپی به عنوان استان برتر در حوزه مهارت آموزی سربازان وظیفه درکشور معرفی شده‌است.

وی بیان کرد: سربازان با دارا بودن سه ویژگی توانایی سنی و جسمی، فرصت زمانی ۲ ساله برای مهارت آموزی و کسب تجربه و احتیاج جامعه به سربازان توانمند بعد از دوران خدمت، بدون شک نقش موثری در توانمند سازی مهارتی و توسعه اقتصادی کشور دارند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با بیان اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از دهه هفتاد آموزش سربازان را در دستور کار قرار داد گفت: سالانه بین ۴ تا ۶ هزار سرباز بر اساس موقعیت یگان‌های نظامی در استان بوشهر آموزش دیده‌اند و توانسته‌اند پس از دوران مقدس سربازی به اشتغال پایدار دست یابند.

دراهکی افزود: سطح کار و کیفیت مهارت آموزی برای سربازان مانند هدایت تحصیلی که در مدارس در دست اجرا است باید ارتقا یابد و در کنار آن برای هدایت شغلی آنان برنامه ریزی شود.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: سربازان انقلابی یکی از زینت‌های مهم و موثر انقلاب اسلامی هستند و جایگاه آنها در حفظ دستاوردهای انقلاب ستودنی است. 

رزمجو اضافه کرد: سربازان این سرزمین در دوران هشت سال دفاع مقدس نقش موثری در خاکریزها و دفاع از آبرو و هویت  ملت داشتند.

وی بیان کرد: این قشر از جامعه نسل به نسل در دفاع از مرزهای جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران حضوری فعال داشتند و روحیه ایثار و فداکاری را انتقال می‌دهند.

در این آئین از ۱۲ سرباز مهارت آموخته برتر و پنج فرمانده فعال قرارگاه مهارت آموزی نیروهای مسلح استان بوشهر تجلیل شد.

منبع:ایرنا

[ad_2]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 13 =

دکمه بازگشت به بالا