;

۱۵۰ هزار کودک بدسرپرست تا پایان ماه مبارک رمضان دارای حامی می‌شوند

به گزارش ایسنا، ابوالقاسم رستگاربا بیان اینکه تمامی ۱۸۰هزار نفر یتیم تحت حمایت کمیته امداد دارای حامی هستند، گفت: حامی به فردی گفته می شود که برای یک دوره یکساله یا بیشتر، یک یا چند نفر از ایتام تحت حمایت کمیته امداد را تحت حمایت‌های مادی و معنوی خود قرار می‌دهد و به طور ماهیانه یا به صورت یکجا، وجه مالی تعیین شده را به شماره حساب کمیته امداد واریز می‌کند تا از این طریق نیازهای ضروری ایتام مرتفع شود.

مدیرکل صدقات و انفاقات و امور اجرایی کمیته امداد افزود: ارتباط حامیان با ایتام صرفاً از طریق کمیته امداد است و پس از انتخاب یتیم توسط حامی، این نهاد مراقبت و نظارت لازم را در این زمینه بر عهده دارد تا علاوه بر حفظ کرامت یتیم ، فرد حامی نیز از وصول پرداخت وجوه خود برای حمایت از یتیم مورد نظر اطمینان حاصل کند.


وی در ادامه گفت: هم اکنون ۲۰ درصد وجوهات اهدایی حامیان به طور الکترونیکی به دست ایتام تحت حمایت کمیته امداد می رسد که در برنامه ششم این نهاد ، پیش‌بینی لازم برای پرداخت ۸۰ درصدی این پرداخت‌ها به صورت الکترونیک لحاظ شده است و تلاش می‌کنیم این امر از طریق تمامی درگاه‌های بانکی به طور آنلاین و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود.


مدیرکل صدقات و انفاقات و امور اجرایی کمیته امداد در پاسخ به سئوالی در مورد نقش موسسات خیریه در این زمینه و ارتباط کاری آنها با کمیته امداد تصریح کرد: موسسات خیریه با نیات خیرخواهانه تاسیس می‌شوند ولی مرجع صدور مجوز برای فعالیت آنها کمیته امداد نیست و پس از اخذ مجوز و شروع به کار اینگونه موسسات ، طرفین از ظرفیت‌های موجود استفاده و اقدامات لازم را برای یاری رساندن به نیازمندان آغاز می‌کنند. بسیاری از موسسات خیریه در اموری همچون درمان ، تامین مسکن ، جهیزیه و … همکاری لازم را با کمیته امداد دارند.


به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رستگار که در یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت،با اشاره به تشکیل و فعال شدن ستاد زکات کشور برای جمع‌آوری زکات عید فطر جهت رفع مشکلات نیازمندان گفت: به این منظورپاکت‌های مناسبی  تهیه شده و در اختیار تمامی دفاتر این نهاد و موسسات خیریه سراسر کشور قرار گرفته است تا زکات فطریه مردم مومن و شریف ایران اسلامی در اسرع به وقت به دست نیازمندان برسد.


انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا