;
آخرین اخبار

۲۳ آسیب دیده سیل سرباز در چادر اسکان داده شدند

علیرضا میربهاء الدین روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روز گذشته شاهد و در پی آن بروز سیلاب در برخی مناطق شهرستان بودیم که این امر مشکلاتی را برای برخی از شهروندان منطقه به وجود آورد.

وی ادامه داد: در این مدت اقلامی نظیر موکت، پتو  و مواد غذایی بین آسیب دیدگان شهرستان سرباز توزیع شد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر گفت : ۱۷ نجاتگر در قالب هفت تیم عملیاتی به آسیب دیدگان ارائه خدمات کردند.

وی از افتتاح خانه هلال و بانک امانات پزشکی در شهرستان میرجاوه خبر داد و افزود: به مناسبت خانه هلال زر دوزان  و بانک امانات تجهیزات پزشکی  جمعیت هلال احمر افتتاح شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان افزود: تقویت خانه های هلال در شهرستان‌ها سبب آمادگی بیشتر و توانمندسازی جوامع محلی برای مقابله با آسیب ها و کاهش آسیب های ناشی از غیر مترقبه می شود.

وی افزود: خانه های هلال در راستای افزایش تاب آوری اجتماعی و اشاعه آموزش های همگانی برای مقابله در برابر حوادث و سوانح طبیعی راه اندازی می شوند که می توانند در بخش  محلی نقش مهمی را ایفا کنند.

میربهاءالدین ادامه داد : جذب و سازماندهی اعضا و داوطلبان، ارائه آموزشهای همگانی کمکهای اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات برای کاهش تلفات در حوادث و بلایا، توانمندسازی ، دعوت و جذب خیران داوطلب از عمده فعالیتهای خانه هلال است لذا  در  استان تلاش داریم تا بتوانیم تعداد خانه هلال را افزایش دهیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان اضافه کرد:  بانک امانات تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر در شهرستان میرجاوه با هدف کمک به بیماران نیازمند  راه اندازی شد، این بانک‌ دارای انواع تجهیزات پزشکی نظیر کپسول اکسیژن، دستگاه اکسیژن ساز، دستگاه مانومتر، ویلچر و سایر اقلام تجهیزات پزشکی هستند.

وی بیان کرد: با شیوع بیماری کووید ۱۹ و ظرفیت محدود مراکز درمانی برای بستری بیماران کرونایی و لزوم پیگیری درمان این دسته از بیماران در منزل  نیاز شدید این بیماران به دستگاه‌های کمک تنفسی از جمله کپسول اکسیژن، دستگاه اکسیژن‌ساز و مانومتر، بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر در این راستا تجهیزات مورد نیاز بیماران را  بصورت امانی در اختیار آنها قرار  می دهد.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا