;
آخرین اخبار

۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات به سربازان دارای مهارت در استان اردبیل پرداخت می‌شود


به گزارش ایرنا، حسن شادمان روز پنجشنبه در جلسه کارگروه مهارت‌آموزی و اشتغال سربازان افزود: سقف تسهیلات پرداختی به هر سرباز ۵۰۰ میلیون ریال تا یک میلیارد ریال خواهد بود.

وی اظهار کرد: در اجرای فرمان مقام معظم رهبری و تدابیر ابلاغی ستاد کل نیروهای مسلح ، مهارت‌آموزی سربازان وظیفه در ایام خدمت مقدس سربازی و اعطای تسهیلات لازم مورد توجه قرار گرفته است.

وی بیان کرد: پارسال ۱۳۲ نفر از استان اردبیل برای دریافت تسهیلات اشتغال به بانک‌های عامل معرفی شدند که به علت برخی ناهماهنگی‌ها بانک‌ها در تعلل و تاخیر کردند.

 رئیس دبیرخانه قرارگاه مهارت‌آموزی نیروهای مسلح استان اردبیل اضافه کرد: افراد معرفی شده سال گذشته، امسال در اولویت دریافت تسهیلات اشتغال قرار دارند.

شادمان خواستار تعامل و همکاری بیش از پیش بانک های عامل در پرداخت تسهیلات اشتغال به جوانان شد و ادامه داد: سربازان در دوران خدمت خود علاوه بر فراگیری دوره‌های آموزش نظامی در پادگان‌ها، آموزش‌های تخصصی برای اشتغال را نیز فرا گرفته و با بسیاری از مشاغل آشنا شده و پس از آن به عنوان نیروی حرفه‌ای وارد جامعه کار می‌شوند.

او گفت: جوانان با پایان یافتن و دریافت تسهیلات اشتغال در زمینه مهارتی که در دوران سربازی فرا گرفته‌اند، مشغول کار خواهند شد.

وی افزود: امیداریم این روند ادامه یابد، چرا که علاوه بر فراهم ساختن زمینه اشتغال برای جوانان، شاهد رشد و توسعه اقتصادی منطقه خواهیم بود.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 13 =

دکمه بازگشت به بالا