۴۰۰۰واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای ۲معلول ساخته شد

به گزارش خبرنگار مهر، کیومرث سلگی در نشست ظهر چهارشنبه خیران مسکن‌ساز سمنان در استانداری، ضمن اشاره به قانون ساخت منزل مسکونی برای خانواده‌هایی که دارای بیش از یک معلول هستند، تأکید کرد: از روند اجرای این طرح راضی هستیم چراکه تاکنون چهار هزار منزل مسکونی در این طرح در دست‌ساخت قرارگرفته و یک هزار و ۵۰۰باب از این منازل به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: این طرح در راستای حمایت از خانواده‌های دارای معلول و با همراهی خیران مسکن‌ساز از سال ۸۷ آغاز به کارکرد که امیدواریم به‌زودی شاهد اتمام تمام تعهدات مسکن‌های خیر ساز در این حوزه باشیم.


مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز ایران، گفت: تا ۱۰ روز آینده دومین سری واحدهای مسکونی ویژه خانواده‌های دارای دو معلول به بهره‌برداری می‌رسد که امیدواریم بتواند بخشی از مشکلات این خانواده‌ها را رفع کند.


سلگی بیان کرد: هزینه‌های درمان معلولیت‌های جسمی بعضاً سنگین است و انجمن خیران مسکن‌ساز به دنبال این هدف است که خانواده‌های دارای معلول حداقل دغدغه بیماری فرزندشان را داشته باشند و مشکلات مالی را کمتر احساس کنند مضافا بر اینکه این امر قطعا دارای اجر اخروی نیز خواهد بود.


وی افزود: از ابتدای آغاز به کار انجمن خیران مسکن‌ساز یعنی در تابستان۸۷ تاکنون ۳۰ هزار مسکن ویژه معلولان در استان های سی و یک گانه کشور ساخته‌شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا