آخرین اخبار

۶۰ میلیارد ریال پروژه در سرباز افتتاح و کلنگ زنی شدفرامرز دانش روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: پروژه برقرسانی روستای کارگاهوک به نمایندگی از کل پروژه‌های برق  سرباز با اعتبار۴۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

وی افزود: کلنگ زنی بوستان روستایی (پارک کودک) به نمایندگی از ۶ پروژه بخش نسکند در روستای زیرکی دن با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از دیگر طرح‌های هفته دولت در سرباز است.

فرماندار سرباز با اشاره به اینکه هفته دولت علاوه‌بر افتتاح پروژه‌ها، فرصتی برای حضور در روستاها و بازدید از پروژه‌ها و دیدار و گفت‌وگو با مردم است، خاطرنشان کرد: بازدید از میزان پیشرفت کار ساختمان بخشداری نسکند، بازدید از پروژه زمین چمن مصنوعی مینی فوتبال مرکز بخش نسکند و برگزاری شورای عشایری شهرستان و غبارروبی و عطر افشانی مزار شهید شهبیک مزارزهی و دیدار با خانواده آن شهید در روستای گورناگان از دیگر برنامه‌های این شهرستان در هفته دولت است.

وی ادامه داد: شهرستان سرباز با ۱۰۰هزار نفر جمعیت دارای ۴۴۴ آبادی و روستاست که تنها ۲ هزار نفر آن در شهر سکونت و بقیه در روستاها زندگی می‌کنند.

دانش گفت: سرباز یکی از روستایی‌ترین و کوهستانی ترین شهرهای کشور محسوب می‌شود به طوریکه تنها ۱۰ درصد مردم این  شهرستان از اینترنت پرسرعت بهره‌مند هستند.

وی تصریح کرد: شهرستان سرباز با ۶ هزار و ۳۳۵ کیلومتر مربع وسعت، جمعیت آن با تراکم ۱۴نفر در هر کیلومتر سکونت دارند.

به گزارش ایرنا راسک از توابع سیستان و بلوچستان در فاصله حدود ۵۰۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده است.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا