;
آخرین اخبار

۶۰ هزار سرباز در حماسه ۸ سال دفاع مقدس به شهادت رسیده اند


سردارمحمدرضا فولادی ظهر امروز پنج شنبه در آئین معنوی وصال شهید تقی رضایی شهید تازه شناسایی شده در گلزار در سخنانی با بیان اینکه، شهید تقی رضایی  در سال ۱۳۶۵ به خدمت ی اعزام شد افزود:آن شهید بزرگوار در ۲۱ تیرماه ۱۳۶۷ و روزهای پایانی جنگ مفقودالاثر شد.

وی  با اشاره به دل نوشته مادر شهید تقی رضایی و سه سال بعد از شهادت ایشان  در سال ۱۳۷۰ گفت: خانم عالم تاج ملکی مادر این شهید بزرگوار که در شهر همدان ساکن بوده اند، در این دل نوشته خود با اشاره به اینکه سه سال است از پسرخود خبرندارد، از چشم انتظاری بسیار تلخ یاد کرده اند و به برخی از خصوصیات اخلاقی آن شهید والامقام اشاره کرده اند.

سردار فولادی افزود: دغدغه این مادر با همه سوگی که بر دل داشت، بیشتر نگران همسرجوان و نوعروس خود بود و اهل نماز و تمسک به قرآن، اهل مسجدبودن و علاقمند به امام راحل، عشق ورزیدن به خانواده بخصوص به پدر و مادر را از ویژگی های بارز آن سرباز شهید برشمرد.

وی اضافه کرد:شستن لباس های پدر و مادر و تکریم آنها، متنفر بودن از بیکاری و کمک کردن به پدر در کشاورزی و فعالیت به شغل نقاشی در شهر همدان از جمله خصوصیاتی است که مادر شهید رضایی از پسر بزرگ خود در این دل نوشته به آن اشاره کرده اند.

سردار فولادی درادامه با بیان اینکه، شهید تقی رضایی در گردان ۱۴۱ تیپ دوم لشکر ۲۱ حمزء سیدالشهدا خدمت می کرد، افزود: آن شهیدبزرگوار در محیط خدمت بسیار دلسوز، صمیمی و خوش اخلاق بود.

وی در بخش دیگری با اشاره به برکت و اثربخشی وجود شهدا در دانشگاه ها اظهارکرد: بر اساس زیارتنامه شهدا، در حقیقت به واسطه و برکت وجود این شهدای مطهر در دانشگاه ها است که کشورمان به مدارج و پیشرفت های علمی دست یافته و امروز جزو کشورهای برتر در حوزه علم و دانش هستیم.

وی با تاکید براینکه، همه ما به خانواده معظم شهدا بدهکار هستیم، افزود: کسانی که این خانواده ها را شاد کنند در واقع خداوند را شاد کرده اند و خشنودی خانواده شهدا در حقیقت خشنودی خداوند متعال است.

سردار فولادی با بیان اینکه، در حماسه هشت سال دفاع مقدس ۳ میلیون سرباز در کنار همه ارتشیان، سپاهیان و بسیجیان از این آب و خاک جانانه دفاع کردند افزود:از این تعداد قریب به ۶۰ هزار سرباز به فیض شهادت نائل شدند.

رییس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن قدردانی از کمیته تفحص شهدا برای شناسایی پیکرهای شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: این عزیزان در حقیقت مجاهدین گمنام و خاموشی هستند که با علاقه و دلداگی تمام، بدنبال اثرات باقیمانده از پیکر پاک شهدا هستند.

در ادامه این آئین معنوی که با حضور جمعی از ارتشیان، بسیجیان، اساتید و دانشجویان همراه بود،  از خانواده معزز شهیدان تقی رضایی، هادی امینی، صفدر رشادی و قاسم قنبری با اهدای لوح تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

۱۳۵۲

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا