۶ دلیل قضایی برای اثبات قتل همسر

اجتماع > اجتماعی – درحالی‌که مرد جوان خود را در قتل همسرش بی‌گناه می‌داند اما بازپرس جنایی بنا بر ۶ دلیل قضایی او را گناهکار شناخت و به این ترتیب برای وی کیفرخواست صادر شد.

این پرونده از دوم خرداد سال ۹۴به جریان افتاد. بامداد آن روز مردی با پلیس تماس گرفت و از غرق شدن همسرش در استخر خانگی خبر داد. محل حادثه خانه‌ای ویلایی در شمال تهران بود و مأموران پس از حضور در محل حادثه، جسد زن جوانی را دیدند که کنار استخر افتاده بود.

در تحقیقات مشخص شد که او اهل افغانستان است. قربانی و همسرش سرایدار خانه ویلایی بودند و مأموران به تحقیق از همسر او پرداختند. او گفت: من و همسرم سرایدار این خانه شدیم. امروز(روز حادثه) همسرم از خانه بیرون رفت و زمانی که برگشت لباس‌هایی را که خریده بود به من نشان داد.

پس از آن همسرم گفت قصد شستن لباس و آب‌تنی در استخر را دارد. من خوابیدم. ساعت ۲بامداد بود که ناگهان از خواب پریدم و دیدم خبری از همسرم نیست. به سرعت خودم را به استخر ساختمان رساندم و دیدم او غرق شده است. اظهارات مرد جوان‌ در حالی بیان می‌شد که پزشکی قانونی اعلام کرد مرگ زن افغان به‌دلیل شکستگی گردن بوده است.

در چنین شرایطی کارآگاهان بار دیگر به تحقیق از همسر قربانی پرداختند. با این وجود قاضی جنایی دستور بازداشت وی را صادر و در نهایت براساس ۶دلیل قضایی او را قاتل شناخت. یکی از دلایل این بود که خانواده زن جوان در تحقیقات اظهار داشتند که دخترشان به هیچ عنوان شنا بلد نبوده و بعید بود که به تنهایی آن هم شب به استخر برود.

دوم اینکه زن جوان معمولا با فرزندانش به استخر می‌رفته و هنگام حضور در استخر در را از داخل قفل می‌کرده اما زمان حادثه در استخر نیمه باز بود. سومین دلیل این بود که تلفن همراه زن جوان به طرز مرموزی ناپدید شده است و شوهرش در تحقیقات مدعی شده که گوشی را مادر همسرش به‌خاطر ناراحت شدن از مرگ دخترش، ‌به زمین کوبید و شکست. ‌حال آنکه مادر قربانی منکر ماجرا شده است.

دلیل چهارم اینکه ۲فرزند قربانی عنوان کرده‌اند شب حادثه پدر و مادرشان با هم درگیر شده‌اند که مرد جوان در توضیح علت درگیری گفت: همسرم در آرایشگاهی کار می‌کرد که من با این موضوع مخالف بودم اما او اهمیتی به حرفم نمی‌داد. شب حادثه هم سر همین موضوع بحث کردیم اما اختلافمان جدی نبود.

در ادامه بررسی‌ها مشخص شد که زن جوان به‌طور پنهانی با مردی در ارتباط بوده و شوهرش نیز از این ماجرا خبر داشته است. آنطور که مشخص بود تمام اختلافات این زوج بر سر این موضوع بوده و احتمالا او به همین دلیل دست به جنایت زده است. اما ششمین و آخرین دلیل قضایی این است که مرد جوان مدعی بود شب حادثه بعد از خوردن شام خیلی زود خوابیده است اما فرزندان وی می‌گفتند که آن شب پدرشان پس از ساعت‌ها درگیری با مادرشان، از خانه بیرون رفت و پس از آن چندین بار با همسرش تماس گرفته و تلفنی هم با یکدیگر صحبت کرد‌ه‌اند.

حتی پرینت تماس‌های موبایل مرد جوان هم دروغ او را ثابت می‌کرد.با مطرح شدن این ۶دلیل، قاضی جنایی کیفرخواست قتل عمد در پرونده را صادر کرده تا متهم به‌زودی به اتهام قتل عمد در دادگاه کیفری محاکمه شود.

منبع: همشهری انلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا